Czy Polska zakłamuje historię mówiąc że ZSRR nie przyniósł Europie wolności w 1945?

Podobno przemówienie Putina w Jerozolimie ma dotyczyć zakłamywania historii o II wojnie.
Jakby nie było Hitler poszedł się yebac. Obozy zostały uwolnione, a Rosja wraz z aliantami dzieliła europejski tort i była poważana.

1 polubienie

Historia nigdy w pelni nie bedzie prawdziwa, bo jedni widza ja tak a inni inaczej. A ze chodzi tu o przeszlosc, wiec sprawdzic nie mozne. Wiec kazdy wyszukuje sobie takie fakty, ktore by potwierdzaly jego zdanie

1 polubienie

Niestety, ale ZSRR walczył po stronie aliantów, a więc ma zasługi w zwycięstwie hitleryzmu.
Ale ja się zastanawiam, czy Putin wspomni o pakcie Ribbentrop - Mołotow. I o strefie wpływów. O Katyniu też mógłby coś nadmienić. Ja myślę, że strona polska powinna dać tam kogoś, kto uzupełni wypowiedź Putina.

5 polubień

Niestety strona polska nie ma głosu a z reszta się zgadzam

4 polubienia

Ale strona polska powinna zadbać, by ktoś inny zabrał głos w temacie. Szkoda, że mnie tam nie będzie. Gdyby była taka możliwość, to Putinowi poprzypominałbym, to co ominie. Ja nawet już teraz wiem, o czym gadał nie będzie.

3 polubienia

ZSRR walczył po stronie aliantów i to jest fakt. Ale faktem jest też dodatkowy dokument do paktu Ribbentrop-Mołotow oraz zaatakowanie jednak Polski w 1939.

2 polubienia

Ma być ambasador. Nie wiem, czy zabierze głos. Uważam, że to dyplomatyczna klęska…

1 polubienie

Odpowiedz jak zwykle nie jest jednoznaczna.Wspoludzial w pokonaniu hitleryzmu to jedna strona medalu.A druga to zniewolenie polowy Europy przez komunizm.
Wiec niech sie pieprzy z taką wolnoscią!
Sam zakłamuje historie w typowy dla sowietow sposob.Za pomocą pogardy i pychy.

2 polubienia

Historie piszą zwycięzcy

1 polubienie

Slogan.Na szczescie nieprawdziwy.Klamac mozna tak dlugo,poki sie czerpie cokolwiek z tego zwyciestwa.A dzisiaj ZSRR juz nie ma…
Gdyby panstwa zachodnie mialy jaja…
Ale niestety.To tchorze.Chodzące kalkulatory tego co warto i czy sie opłaca.

3 polubienia

Polska znów przegra z zachodnimi interesami ?

Tymczasem jak na razie szczyt w Izraelu ma 2 bohaterów: Rosję i Żydów.

Powoli.80 lat minelo…Zaden kraj nie jest juz taki sam…Faktem jednak jest ze historia obchodzi bardziej nas niz innych.Bo im kto mniej ma do powiedzenia wspolczesnie,tym bardziej odwraca sie w strone przeszlosci.
Oczywiscie mozna byc tez Zydem i na historii zbudowac taki interes ze jest sie monopolistą…
Z Polska jest taki"problem" ze wartosciuje w zaleznosci od zweryfikowania wzgledem przeszlosci.Gdyby wszyscy mysleli tak samo to ok.
Ale tak nie jest i trudno bedzie sie dogadac.

@Devil
Zgadzam sie z tym

A kiedyś miały? Nie; bo gdyby miały, to wojna zakończyłaby się zdecydowanie wcześniej i nie byłoby Jałty.

1 polubienie

Bo ten, kto zrobił coś złego, abo zaniechał stara się szybko o tym zapomnieć, wyprzeć. A ten kogo skrzywdzono długo krzywdy pamięta.

3 polubienia

Dla jednych wyzwolenie dla innych z deszczu pod rynne.
Legenda radzieckiej wielkiej wojny ojczyznianej ma sie coraz lepiej. Czyzby jednak podobnie jak za Reagana ruskim gospodarka zaczynala sie na skutek sankcji zalamywac? Ropa jakos zdrozec nie chce, od wegla niby sie odchodzi, australijska konkurencja nie spi, a roztopy na Syberii to raczej wydobycia gazu ulatwiac nie beda.

1 polubienie