Czy porównujecie ceny?

Wyjaśnię Ci to.

Jest garstka ludzi majętnych muszących mieć “nowość”.
Sprzęt szybko tanieje.
Przykładowo wchodząc na rynek produkt kosztuje 2499 zł. A jego dostepność jest ograniczona. Sprzedają go nieliczne eksluzywne sklepy.
Za miesiąc cena spada do 2199 zł i ma go więcej sklepów. Po kolejnych 2 miesiacach cena wynosi 1899 zł i jest dostępny wszędzie ( w tych eksluzywnych sklepach też i nadal po 2499 zł).
A zdarza sie że w sklepach nie korzystajacych w oficjalnej dystrybucji (czyli sprowadzajacych towar z Niemiec, UK, USA) jest on po 1499 zł.

6 miesiecy po wypuszeniu na rynek wchodzi nowy produkt i fascynaci natychmiast go kupują. W sklepie widzą swój poprzedni model (kupują w tych eksluzywnych) wciąż za 2499 zł więc wyceniaja stary na 2000 zł i sądzą iż to “okazja” dla kogoś.

1 polubienie

Mnie się wydaje że raczej porównują wewnątrz portalu. Pierwszy wystawia taniej niż kupił bo nie ma z czym porównać. Następpny porównuje z jego ofertą. Po chwili masz kilka ofert wysokich… i nikt nie porównał z czymś spoza… Ciekawe czy klienci też tak porównują. Byłaby to dość zabawna puenta :wink:

Nie, zakupy przez internet, to dla mnie rzadkość, jeśli już, to jakieś bilety na imprezy masowe . Ja muszę widzieć i dotykać to, co kupuję.
2 polubienia

A ja różnie. Ostatnio kupowałem sprzęcik za 5 tyś, który w sklepach stacjonarnych jest zazwyczaj po ok 6 tyś. Bardzo duża różnica.

3 lata temu meblowaliśmy nowe mieszkanie od podstaw, wszystko kupiliśmy w sklepach, od serwetki po telewizor, pralkę, laptop, lodówkę itd,itp. Mój syn natomiast, postanowił zmienić meble w jednym pokoju, wszystko zamawiał online bezpośrednio u producenta, byłam u niego jak dostarczono kanapę... Rzeczywistość całkowicie odbiegała od zdjęć na stronie internetowej, podpisał fakturkę,że odmawia przyjęcia ( takich sytuacji miał więcej).
1 polubienie

Nie, no u mnie zawsze to samo… to nie kanapa że inny materiał :wink:

1 polubienie
Ale masz fajną kuchenkę dwupalnikową, bajer :)
1 polubienie

Na kuchence też się da :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Tak. Porównuje na Ceneo i na Allegro, także będąc w sklepie stacjonarnym raczej daruje sobie zakupy i szukam w internecie. Jestem żydem i większość rzeczy kupuje przez internet :slightly_smiling_face:.
Jak raty to tylko 0%, jak wysyłka to darmowa :wink:

Na OLX nic nie kupuję tylko sprzedaję. W żadnym, wypadku nie kupiłabym na OLX czegoś z wysyłką. Nie ma żadnej gwarancji że po drugiej stronie siedzi ktoś uczciwy a oszustów tam więcej niż mrówków.

1 polubienie

A jakbym jajko na miękko zamówił w w necie, to zdążą dostarczyć jeszcze ciepłe? :crazy_face:

1 polubienie

Zalezy od restauracji, jakie ma standardy Birbuś :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Bardziej, jak blisko od mego domu. :grinning:

2 polubienia

Ja właśnie o tym że czasem w necie bywa drożej niż w stacjonarnym. Allegro prowizje ma coraz wyższe :wink:

Nie zdarzyło mi sie to jeszcze żeby w necie było drożej. Wiem ze jedzenie jest droższe.

1 polubienie

Tak…Mialem kiedyś urugwajska płytę-skladanke z nagraniami jazzrockowymi.Technicznie to był poziom zbliżony do najgorszego w Europie czyli rumuńskiego Electrecord.
Jak to dzisiaj wygląda,nie mam pojęcia.Nie ma już giełd a wywalać kasy na jakieś podejrzane rzeczy nie będę…

Czemu wyciągasz stare tematy?

Bo ciezko się czyta obecny magiel.
Z nudow.
Jeszcze godzina w pracy w której nie mogę nic robić…
A poza tym, co Ci się znowu nie podoba?
Nie ja pierwszy to robię a już z pewnością nie w tej ilości co inni.

Byłam ciekawa dlaczego odpowiadasz na pytanie zadane cztery lata temu.
Nie zwróciłam uwagi na to wyciąganie tematów. Dziś wpadło mi to w oko.

Bo mozna temu dac drugie życie.
Bo często są to ciekawsze rzeczy niż dzisiaj.
Bo czasem widzę ze coś mi gdzieś,umknelo.

Też lubię idealizować przeszłość ale trochę mnie męczy, że ciągle piszesz, że Pytamy schodzi na psy.
Wiem, nie muszę tu wchodzić a jeśli wchodzę, nie muszę Cię czytać a jeśli czytam nie muszę odpowiadać.
Ale milczące forum jest dziwnym miejscem. :thinking:

1 polubienie