Czy powinno się usunąć krzyż z Giewontu?

U mnie wierzcholkami gor ida linie wysokiego napiecia,stoja anteny telefonii komorkowej,tez nalezalo byto polikwidowac?
Z tego co sie orientuje,pioruny bija zazwyczaj w najwyzszy punkt w terenie,hmm,moze puscic walec niech wyrowna??

A moze wyburzyc domy,bo te czasem plona i gina w ich ludzie,jeziora rzeki osuszyc))

1 polubienie

O to, to też :wink:

1 polubienie

Moze pozamykac Yebane autostrady,tam tez gina ludzie,pewnie gdyby jechali gminna kreta droga,by przezyli

Jakoś nie widzę związku z domami, autostradami, jeziorami, rzekami, a stalowym krzyżem postawionym na wysokiej górze. Z drzewami przydrożnymi też nie za bardzo.

3 polubienia

Myślę że gdyby nie był to stalowy krzyż a coś równie “zabytkowego” w innym kształcie to nie było by teraz afery…

1 polubienie

To był zapewne wybór ludzi miejscowych, ich dar i pragnienie, żeby ten krzyż postawić pewnie w latach zupełnie zamierzchłych i wrogich takim symbolom.

2 polubienia

Gumowe okładziny naa łańcuchach czy linach. Świetny pomysł, jestem za.

1 polubienie

Bo jak to obrażać coś co stoi tyle lat… Ale napisać… Ebany krzyż to w dzisiejszych czas bardzo modne XD

1 polubienie

A kto mDry pcha sie agore,gdy zaczyna sie burza.
Przewodnik probowal ich zawrocic,nie pomoglo.
Moze lepiej ludzka glupote usunac.
Jedzie dupek w lakierkach w gory i rznie alpiniste i teyo sa skutki.
Trafialem na burze w gorach,bedac w terenie,szukalem w miere niezalesoonego ferenu i kladlem sie na ziemi,by przeczekac nawalnice.
Nie tak trudno rozroznic,czy burza jest daleko,czy nad nami.

1 polubienie

Zapewne, tylko po co? Mało symboli w świątyniach?
A jakby się wczytać dobrze w nauki Jezusa, to wcale On zadowolony z tego nie jest.
Tylko ilu katolików się w nie wgłębia?

3 polubienia

Na przykład w kształcie cielca?? Myślę, że wtedy z wielkimi tłumami przyroda dopiero by sobie zaszalała.

1 polubienie

Albo w kształcie tęczy xd

To jest racja i tu nie ma wątpliwości, ale ja o czymś innym. Zgodnie z zadanym pytaniem.

A tobie o co chodzi?

Napisałem wyżej o co mi chodzi…

Ale my tu o żadnej tęczy nie rozmawiamy. Zresztą nie słyszałem, żeby jakaś tęcza zainstalowana została na jakimś górskim szczycie.

1 polubienie

I to jest odpowiedz.
Glupote usunac.
Giewont jest jednym z wyzszych wierzcholkow tatr,cbyba tylko Rysy go przewyzszaja.
Czy ten krzyz by byl,czy nie,pioruny w takiej nawalnicy i tak bily by w Giewont.
To ma racje w plaskim terenie,gdybys schronil sie pod takim krzyzem,wtedy jest duze prawdopodobienstwo,ze piorun uderzy w ten krzyz.

2 polubienia

Mogli dac zwykły piorunochron. Do krzyża Polacy lgną jak muchy do gówna. Bo tam są bliżej boga . No to właśnie im pokazał swój power.

1 polubienie

To już rozmawiamy bo napisalem o tęczy… To był tylko przykład o co mi chodziło… Cały problem to krzyż a nie coś metalowego na szczycie… Zresztą widać to po tym że dyskusja od razu przeszła z czegoś metalowego na religię…