Czy poza głównymi religiami (Chrześcijaństwo Judaizm i Islam) wystepuje gdzieś wszechmogace bóstwo?

Mogą być też religijne pogańskie

4 polubienia

Taa Ozyrys u Harmonika. A nie wiem czy wiesz że Islam to odłam Chrześcijaństwa. Tak w uproszczeniu. Ale upraszczając PO i PIS tak na prawdę też mają wspólne korzenie.

2 polubienia

W jakiś sposób tak ale jednak klasyfikuje się go jako osobną religie poza chrześcijaństwem

Raczej katolicyzmem. Są również Anglikanie, Protestanci itp.

1 polubienie

U Azteków byl taki co sie zwał Quetzalcoatl.On stworzył ludzi…Ale byli w tej religii i ważniejsi od niego…
Niemniej,jesli stworzył ludzi to sporo potrafił :innocent:

3 polubienia

Nie mieszaj islamu z chrzescijanstwem.
Moze wstepne zalozenia wspolne, ale potem drogi sie zdecydowanie rozchodza. A predzej sie z Chinczykiem dogadasz niz z muzulmaninem

5 polubień

Ale korzenie są wspólne. Zresztą napisałem że teoretycznie PO i PIS też wywodzą się z wspólnego nurtu.

1 polubienie

Cel dorwac sie do koryta tez maja wsoplny

3 polubienia

Oj nie tylko. Jaro przeca przybocznym Bolka był na początku. I agitował za jego wyborem.

2 polubienia

Wtrącę się na chwilkę do dyskusji. Bogami wszechmogącymi bez ograniczeń jest Jahwe, czyli chrześcijański Bóg i Allah. W pozostałych wierzeniach, które znamy i które kiedyś były, każdy główny Bóg miał jakieś ograniczenia.

Nawet mityczny Chronos z mitologii greckiej, pan czasu i stworzyciel wszystkiego, dzielił władzę z Ananke, boginią przeznaczenia i nie miał wpływu na Parki, te, co tkały losy wszystkich bogów i ludzi. A na domiar całe to czołowe greckie towarzystwo podlegało jakiejś tajemnej sile, która czasem dawała znać o sobie. I zmieniała zamierzenia najpotężniejszych.

6 polubień

Kaczyński i Rydzyk.

2 polubienia

A wiesz jak wkur…ć katolika? Zapytać czy bóg może wszystko…

2 polubienia

Wydaje mi się , że Kukulkan (zielony pierzasty wąż) w kulturze Majów też może wszystko.
O ile się nie mylę - inne wężowe bóstwa (wirakocza) u innych Indian też mogły wszystko.

3 polubienia

Niezupełnie. Kiedyś to mogę opisać z grubsza, ale na pewno nie teraz, bo poniewiera mną niepomiernie wczorajsza druga szczepionka.

3 polubienia

W tej chwil;i może i nie, bo wybył i wróci przed końcem świata, ale w sumie to… wszystko stworzył :wink:

1 polubienie

Mnie J&J na prawdę jeden dzień zaszkodził.

2 polubienia

Ale później miał kłopoty. A gdyby był taki, jak chrześcijański Bóg, nikt by u nie podskoczył.

2 polubienia

Czyli co?
W razie czego doradzasz chrześcijańskiego?

1 polubienie

Widocznie masz wyjątkowo silny organizm :slightly_smiling_face:

2 polubienia

Bogu chrześcijańskiemu podskoczył Szatan i zbuntowane anioły

2 polubienia