Czy przed Nowym Rokiem zaczną?

Sprzedawać czekoladowe zajączki na Wielkanoc?
Co prawda po drodze są jeszcze Walentynki :wink:

2 polubienia

Już sprzedają. Jak nie zauważyłaś zajączki i mikołaje są z jednej formy tylko w innym sreberku :crazy_face:

1 polubienie

Nie wiem, nie kupuje, bo czekolada na ogol przypomina wyrob czekoladopodobny :wink:
Zreszta nie sa tym tradycynym rodzajem slodyczy swiatecznych, wiec sa tylko w sieciach powiazanych z Francją lub Niemcami. Tu jada sie turrony i marcepany.
Turrn to jest rodzaj bloku, zalezy od rejonu - zawiera migdaly, owoce kandyzowane, kakao, zwykle w masie z jajek, czasem z mąka migdalowa lub kasztanowa. I polvoron - ciasteczko z tluszczu i maki z dodakami smakowymi W tym bywa tez kakao.
Wersja mini

A w mniejszych miejscowosciach gdzie uchowaly sie male sklepiki i zaklady uslugowe przed swietami w grudniu zachowal sie zwyczaj czestowania klientow takimi ciasteczkami i slodkim winem typu moskatel.
Kawa opcjonalnie

2 polubienia

Kto pierwszy ten lepszy. Złoty czas dla branży. Inflacja tutaj nie przeszkodzi. Zestaw się a postaw się.

1 polubienie

Wielce prawdopodobne.
Koszmarki na tzw.halloween,widywalem juz we wrześniu…
Kiedys gdy jechalem do pracy do Elstree,zawsze mijałem posiadlość gdzie chyba sie mieszkańcom znudzilo co roku stroić i zmieniać…I lampki świeciły sie na okrągło :innocent:

4 polubienia

Mmmm… Żadna czekolada, nawet wedlowska nie przebije marcepana… :yum:

3 polubienia

Spróbuj czekolady mlecznej"Ratuszowa"z Gdańska.Firma chyba"Bałtyk"…

3 polubienia

Mój kuzyn który się zatrzymał w latach 80 nie ubiera choinki. Znosi ją co roku z strychu.

1 polubienie

Optimum to ubrac choinke pisankami, moze wtedy stac caly rok.

1 polubienie

@okonek Wyglądają wspaniale!!!

I smakuja jak wyglądają.
Przy tym to blaszke szarlotki upiec i sprawa swiatecznych slodyczy rozwiązana.

1 polubienie

@collins02 Moi Sąsiedzi z bloku na przeciwko już mają lampki świąteczne na balkonie, a radio internetowe Smooth FM, którego często słuchamy gra już piosenki świąteczne i kolędy po angielsku…

3 polubienia

Taaaak…A w tv angielskiej co druga reklama zaczyna sie od “this krismas” :flushed: :roll_eyes:

2 polubienia

“…zatrzymal sie w latach 80-tych…”
Zostawmy juz tę choinkę…
A jak wygląda reszta jego sentymentu?
Włosy,ciuchy,muza? :thinking:

1 polubienie

Włosy od lat tak samo, ciuchy… to co na targu niedaleko sprzedają, muzyka? nie pytaj lepiej. Ale to człowiek któremu czas się zatrzymał, ma do obsiania pole w cyklu 3 letnim. Mogę ci powiedzieć dziś gdzie będzie miał ziemniaki, gdzie pszenicę a gdzie buraki za lat 15.

1 polubienie

czyli żyje sobie spokojnie i wedlug planu :wink: :slight_smile: :slight_smile:

1 polubienie