Czy rosja to ogromny kraj?

Protesty w całej Rosji. “Wybacz Ukraino”

Już myślałam, że coś się zaczyna dziać, a tu: “O rocznicy pamiętają także Rosjanie, którzy nie zgadzają się z polityką Kremla. Wielu z nich demonstruje swój sprzeciw. Władze zatrzymały już co najmniej 20 z nich.”

4 polubienia

Kraj ogromny ale mózgi jego mieszkańców są maleńkie.
Zamkną, zastraszą bliskich i protesty się skończą

4 polubienia

U mnie wczoraj…Ogromne spotkanie z okazji…National Army Museum w londyńskiej Chelsea.
Kraj ogromny ale dziki.
Potwornie prymitywny i zacofany.
Widać to takze w polityce w której nie ma miejsca dla najmniejszych śladów cywilizacji,nie mówiąc o demokracji.Jedyna taka partia,Jabłoko,Jawlińskiego,cieszy sie poparciem w okolicach naszego PSL-u.
Do tego wpojone zarozumialstwo i niespotykana nigdzie na świecie,buta.
Oto skutki tzw. rewolucji i totalitarytzmu który w przeciwieństwie do Niemiec czy Japonii,nigdy sie nie skończyl.
Co ma do tego ogrom?
Nie wiem,dlaczego w ten sposób pytasz…
"Podbili"tajge i tundre,które potem konsekwentnie dewastowali.Podbili tez kilkanascie narodów a świat tradycyjnie tylko patrzał…
A nade wszystkim,króluje WIECZNA pogarda dla ludzkiego życia.Tak w dobie pokoju jak i wojny.
Imperium zla…Nikt nie wymyślił nic mądrzejszego na ich temat.

6 polubień

Bo to nawet nie jest JEDEN obywatel na każde duże miasto. Warto więc o tym pisać cały artykuł? Chyba, żeby pokazać, jak wielki poparcie ma rosyjska władza. I to nie sam putin, ale cała wierchuszka :frowning:

2 polubienia

Mimo wszystko,warto.Od czegoś demontaż tego piekła na Ziemi,należałoby zacząć.
Może przyszłe pokolenia czegoś doczekają? :thinking:

1 polubienie

Biedny pismak tez musi zarobić…

Oni tak zaczynaja od zawsze - a to jakis chlopski bunt, a to dekabrysci. Jedyna co to zaraza jaka sie rozlala poza Moskwe czy Petersburg to byla rewolucja.
Paskudniejsza chyba od francuskiej?
Teraz?
Swiat tam sie im az tak nie zmienil - moze poza drożyzną?
Zmienił się dla tych 300 tys. co poszli w kamasze i ich rodzin
Czesci i tak zapchano dzioby pieknymi haslami o bohaterstwie i patriotyzmie plus jakims dobrem “luksusowym”.
Co do ilosci protestujacych?
@gra , @collins na Kubie jeden dysydent plci dowolnej przypada na 10 obywateli (przynajmniej niektorzy tak twierdzą) i co?

Wyobraźcie sobie, że samych Moskali, czyli…, hm,…, rdzennych Rosjan zamieszkałych w obwodzie moskiewskim, czyli 46 000 km kw. nie licząc samej Moskwy, jest 14 milionów. Razem z Moskwą. Pozostałe 4 miliony rozsiane jest po rosyjskiej Azji. Nie wiem, ilu ich jest zagranicą? Ale możemy liczyć, że tych moskali jest ponad 20 milionów. Reszta, to Azjaci. Ok 150 mln, to mieszkańcy azjatyckich republik należących do Federacji. To jest fakt.
Druga sprawa jest taka, że obywatele Federacji Rosyjskiej są najszybciej wyludniającymi się narodami. Mają też jedną z najkrótszych przeciętnych życia i jeden z największych odsetków zachorowań na raka i choroby alkoholowe. Oraz bardzo niską dzietność.

3 polubienia

I duza czesc jest ponoc zarazona wirusem zoltaczki C. Ale Szojgu wyglada czerstwo i zdrowo…
Choc on to gdzies spod mongolskiej granicy

1 polubienie

Zgłoszę się do Opery, może mnie zatrudnią, bo ja też biedna … gdy czytam wypociny takich pismaków :frowning:

1 polubienie

Dajesz nadzieję, że sami wymrą? Szkoda, że nie za mojego życia :frowning:

2 polubienia

Buriat.

Polecam bardzo ciekawy artykuł jak wojna zmieniła Rosję i Rosjan. Niestety, na gorsze.
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,29494287,michal-kacewicz-po-roku-to-juz-inna-rosja-i-inni-rosjanie.html#s=BoxMMtCzol4

2 polubienia

A cholera go wie. Dzikie i zrusyfikowane.

1 polubienie

Zabrali rozwydrzonemu bachorowi cukierka?

1 polubienie

Przeczytałam, potwierdza to, co myślę o ruskach i o czym pisałam w innym wątku. Ale ja jestem tylko laikiem :slight_smile:

1 polubienie

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-kurczab-redlich-o-putinie-klamca-ktory-nie-wie-ze-klamie,nId,6618158#crp_state=1
Tu można o putinie posłuchać …nawet ciekawe rzeczy…!

Chińczyk lubi to …

2 polubienia

Ktoś w tym artykule chyba nie wszystkie opinie pani Redlich - Modlińskiej przekazał. To ja uzupełnię. Statystyczny obywatel Federacji Rosyjskiej oprócz strachu ma zakorzeniony kult silnej władzy i zupełny brak odpowiedzialności za swą państwowość. Od tego, właśnie jest ta władza.
Statystycznego Rosjanina nie interesuje co jest za drzwiami jego mieszkania bo od tego jest ten kto rządzi statystycznym Rosjaninem. Czytaj, całą masą statystycznych Rosjan. A każdej rosyjskiej władzy bardzo pasował i pasuje taki stan rzeczy, więc każda rosyjska władza będzie go utrzymywać, a nawet wzmacniać.

Powtórzę po raz enty słowa Dzierżyńskiego; - dobry Rosjanin to taki Rosjanin, który ma lufę rewolweru przystawioną do łba…
I

1 polubienie

Niestety tak.

1 polubienie