Czy Rosjanie mają jakieś racjonalne powody historyczne lub

Oskarzajac inne kraje o draznienie ruskich. Bo to ich bajeczka, nie złościć misia …
Zasyfili pół Azji (resztę zalatwiaja skosnoocy), sa agresywni, umowy miedzynarodowe to dla nich mniej niz papier toaletowy (o ile wiedzą co to jest?)
Nie wiem ile wiesz o ich mentalności jako spolecznosci/kraju, ale powinnas wiedzieć, że to jest juz stan umysłu. I to mocno nieciekawy dla pozostałych.

Nasze homo sovieticus po blisko 50 latach komuny to słodziaki w porownaniu z tamtym społeczeństwem żyjącym najpierw kilkaset lat w terrorze caratu a potem porownywalnym komunistycznym.
Ci ludzie o demokracji i negocjacjach to czesto nawet nie słyszeli .
Pomimo dużych roznic kulturowych to z Chinczykiem prędzej się dogadasz …

Historyczne powody do nienawiści, to czysty idiotyzm. Czy my nienawidzimy Szwedów za Potop?

Niestety, Rosja jest chyba jedynym krajem, w którym ta nienawiść występuje podsycana ciągłą propagandą. Oni nienawidzą wszystkich, kto myśli i robi inaczej niż oni. Bywałem w ZSRR oraz później w Rosji często i poznałem wielu Rosjan. Większość z nich jest przekonana, że II wojna zaczęła w 1941 roku. Bagatelizują udział aliantów w II wojnie nie mając pojęcia o całym przebiegu tej wojny. Są przekonani, że dzisiejsza bieda u nich wynika z ciągłej pomocy jakiej nam udzielali w czasach socjalizmu. Na zasadzie, że Polska się nachapała dzięki temu, a im nic nie zostało i Polacy za to nie są wdzięczni. I tak dalej…
Jest to podobne myślenie jak to polskie, że my Polacy mieliśmy wyjątkowo wspaniałą historię. Goowna prawda, mieliśmy tak samo paskudną historię, jak wszystkie pozostałe kraje. Tylko, że u nas ten pogląd pozostaje tylko poglądem i nie ma wpływu na dzisiejsze życie polityczne i zwyczajne Polaków, a w Rosji, niestety ma wpływ i to zasadniczy. I na tym bazuje Putin, tak jak przedtem bazował Stalin i następni władcy Rosji za wyjątkiem Gorbaczowa i Jelcyna.

6 polubień

Tym razem ja bym się tobie zrewanżował kolorem, o co apeluje do moderatora.Temat jak dla mnie,wyczerpany i to w możliwie najłagodniejszy sposób.
To dobrze bo dzisiaj nie będzie w ogóle czasu na rozwijanie tego kuriozum.Mam na myśli tak a nie inaczej, postawiony “problem”.

3 polubienia

Dobra podkolorowane.

1 polubienie

Bom ja łagody niespotykanej człowiek. :rofl:

2 polubienia

Wszystko co napisałeś jest prawdą. Wielkie brawa za tę wypowiedź.
Oni w czasach radzieckich nawet na zapałkach napisane mieli, że zysk z nich idzie na odbudowę Warszawy…
Że politykę mają fatalną, gołym okiem widać. Od wszechobecnej korupcji i działających tylko według własnego widzi mi się urzędów. Tam urzędnik państwowy jest świętą krową. Może bez dania racji np. przetrzymywać sprawę, bo o tak- zły humor miał, albo liczył na coś w zamian. Więc jedni- poplecznicy władzy mają bardzo dużo, jest to garstka. Drudzy- zapijaczona, grzęznąca w błocie głubinka(rosyjska, głęboka prowincja) mają po 2 pary butów, ale i tak pękniają z dumy, że żyją w ,imperium’‘, gdzie jest 11 stref czasowych…
Jest też coś pomiędzy- czyli mieszkańcy miast i trochę bogatszych obwodów.
Im dla niepoznaki poprawiło się. Za Putina, zyskali większą stabilizację i poczucie bezpieczeństwa po koszmarnych dla Rosjan latach 90-tych, gdzie nic nie rządziło, było gigantyczne bezrobocie i bandytierka. Cały kraj przeniósł się na bazar. Był to jeden z niewielu sposób przeżycia.
Kraj opanowały mafie kaukaskie i ,bratwa’‘- grupa przestępcza, ściągająca haracze, rekrutująca w swoje szeregi byłych sportowców- np. bokserów. Czy my tego skądś nie znamy? Tylko, że u nas było to w łagodniejszej formie.
Na tym kryzysie wypłynęli ,nowe ruskie’’ w swoich malinowych kurtkach. U nas były skóra, fura i komóra, u nich malinowe kurtki…
Na ten chaos wszedł Putin i to ukrócił. Spełnił też obietnicę wyborczą o ,utopieniu kaukaskiego terroryzmu w kiblu’‘(z żargonu więziennego). Wcześniej w Rosji co kawałek coś wybuchało i ludzie żyli w poczuciu zagrożenia, niepewności. Putin to ukrócił, dlatego ma w Rosji status niemal Boga. Rosjanie na wspomnienie lat 90-tych dostają dreszczy.
Dlatego przymykają oczy na inne rzeczy: wspomnianą korupcję- przy tylu bogactwach naturalnych powinni być dużo zamożniejszym społeczeństwem. Tymczasem wielkie bogactwo płynie do grupki oligarchów, reszta otrzymuje ochłapy. Na to jak traktowana jest opozycja i że są trzymani ,za mordę’'.
Za protesty polityczne w Rosji jest kolonia karna. Niedawno zamknęli tam jakiegoś naukowca, lekarka dostała 5lat.
Z tymi naukowcami, to tam tradycja od czasów sowieckich. Tupolew budował swój samolot w łagrze. Korolow- ojciec radzieckiej kosmonautyki, twórca rakiet genialnych w swej prostocie(dziś w podobny sposób buduje Musk) również więziony był w gułagu, gdzie stracił zdrowie.
No i wreszcie ten atak na Ukrainę, która miała bardzo podobne problemy, jak Rosja. Po pieriestrojce była bogatsza od Polski, to bogactwo zostało rozkradzione, kraj popadł w ruinę. Widoczne to było szczególnie na prowincji. Ukraińcy chcieli się ratować z postsowieckiego syfu, zmierzając w zachodnią stronę. Trafili pod rosyjskie bomby, co ostatecznie wystawia świadectwo polityce rosyjskiej…

2 polubienia