Czy rozpoznasz polskie miasta po zarysie na mapie?

U mnie oczywiście komplet, plany większości z tych miast robiłem niegdyś w pracy.
Zapraszam - KLIK!

4 polubienia

11|11 Zdziwienie? Bezzasadne. Gdybym identyfikował po zarysie, to może fuksem ze 2 punkta bym zdobył. Ale gdy się przyjrzeć uważnie, to w okolicy każdego miasta jest nazwa innej miejscowości albo rzeka jest albo jezioro, lotnisko, nr drogi, a nawet park narodowy.
I to wystarcza by się zorientować.

5 polubień

10/11
spodziewałam się gorzej
z tym ze nie tyle po zarysie poznawałam ile po oznaczeniach dróg, lub lotnisk, lub rzek, lub warunków fizycznych / np morze/ góry oczywiste/
1 bład - Lublin/ Białystok, ale i jedno i drugie daleko to czuję się usprawiedliwiona

3 polubienia

Znowu @Bingola zabingolił bingolówkę… :grin:

4 polubienia

Geografia? A w życiu!!! Jeszcze gorsza od historii. Usiądę sobie wygodnie i będę podziwiać Wasze rozwiązania :stuck_out_tongue: :joy:
A to dla wszystkich, którzy cokolwiek rozwiążą w tym najtrudniejszym przedmiocie na świecie
:hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus: :hibiscus:

6 polubień

Za to historia jest łatwiutka.
@Aszka_J potwierdzi… :stuck_out_tongue:

3 polubienia

Jeden błąd - pyt. nr 4
Duma mnie rozpiera ! :smiley:

5 polubień

Jest też okropna, ale z historii, to chociaż czasem cokolwiek wiem, a z geografii, to już zupełnie nic :roll_eyes:

3 polubienia

Wiesz jak nazywa się stolica Polski? Wiesz. To już taka kiepska nie jesteś. :stuck_out_tongue:

5 polubień

Dla mnie tez jest trudna, ale ten quiz akurat trudny nie jest / tylko na taki wyglada/A poza tym z samego strzelania jest 50% szansy

3 polubienia

Historiaaaa…!? Tylko nie okropna, tylko nie okropna… !!! :stuck_out_tongue_winking_eye:

4 polubienia

Ale zarysy? Nawet swojego miasta nie rozpoznałabym. Zresztą ja się wszędzie i zawsze gubię i tzreba mnie znajdować! :stuck_out_tongue: :joy:

5 polubień

Jak cholera… :face_with_raised_eyebrow:
:crazy_face:

2 polubienia

No weź, @birbant ! Wojny, powstania, rewolucje, inkwizycje, zarazy - po prostu masakra!

4 polubienia

Typowa kobieta z Ciebie @Joko, możesz być dumna!

2 polubienia

Dziękuję za pocieszenie :kissing:

2 polubienia

Komplet. Miałem jedynie pewien problem z Rzeszowem i Tarnowem, mimo, że w obu miastach byłem a nawet z jednego zrobiłem kiedyś rowerowy reportaż.
Z geografii możesz dawać quizy.
Lubię i sam daję często geograficzne zagadki.

4 polubienia

I jeszcze te daty… oboze

1 polubienie

Moze cos wymyśle autorskiego.

3 polubienia

Koleżanka miała złego nauczyciela zapewne … Tu chyba tkwi tajemnica :slight_smile:

3 polubienia