Czy są firmy, które znajdują pracę?

Nie chodzi mi o agencje pracy, które zatrudniają i żyją z prowizji z wypłaty pracownika - tylko o firmy, które znajdują pracę - pośredniczą między pracodawcą i pracownikiem - tak aby oboje byli zadowoleni a pracownik został zatrudniony na preferencyjnych warunkach.

W praktycr z takimi sie nie spotkalam. Jakąś “jaskółka” bywaja platformy, gdzie placisz anonament, określasz profil i sledzisz propozycje.
Dotyczy to zarowno pracowników jak pracodawców. Ale za efekty odpowiedzialnosci nie biorą . O oszustów tam bardzo łatwo.

Jeszcze gorzej wyglada sprawa z wszelkiego rodzaju kursami organizowanymi przez firmy krzaki, nie dajacymi ani umiejetnosci, ani uprawnien wymaganych w danych zawodach.
Niektore z nich nawet usiluja udawac akademie czy wyzsze uczelnie…

Najlepszą taką firmą jest wujek na wysokim stanowisku

4 polubienia

Nie mówiąc o internetowych portalach, taka fizyczna firma, oprócz PUP raczej nie istnieje.
Przynajmniej ja nie słyszałem, i nie spotkałem się. Myślę, że sama idea założenia takiej firmy, jest nieopłacalna. Ktoś bez pracy, nie ma raczej pieniędzy, aby płacić. Pracodawca raczej też nie zapłaci. Jak taka firma miałaby zarabiać? Bo pytasz się, o takie firmy co nie pobierają prowizji. :slight_smile: