Czy są jakieś programy do analizy zdjęć twarzy, które na podstawie fotografii różnych członków rodziny są w stanie wskazać podobieństwa w wyglądzie?

Np. nos mam taki jak mama, usta jak ojciec, oczy jak ciotka? (uszy jak listonosz :stuck_out_tongue_winking_eye:)

3 polubienia

Tak nazywa się to wścibska sąsiadka albo wścibska ciocia .

1 polubienie

Ja jestem kundel. Mieszaniec.

1 polubienie

Pewnie są. W sumie to nie jest takie skomplikowane - jak sa programy rozpoznajace twarze? Czy bezdotykowo na podstawie trojwymiarowego skanu czaszki odtworzyć wyglad (nie tylko czlowieka)? Mysle, ze to tylko kwestia bazy danych i materialu porownawczego.

1 polubienie

Ja bym szła tym ostatnim tropem, bo wymaga zbadania.

1 polubienie

@Nunu Zdecydowanie. Bo listonosz zawsze dzwoni dwa razy :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Hmmm… Jak tylko jedno ucho, to w sumie można odpuścić, ale jak oba, to jednak trzeba sprawdzić, bo co za dużo, to niezdrowo. :thinking:

2 polubienia

Te poszukiwania przodka to w ramach postanowień noworocznych? :sweat_smile:

1 polubienie

Ja tam programu nie potrzebuję, cale zycie mi mowili, ze jestem jakby skore zdarl z tatusia :wink:

2 polubienia

Ale listonosze noszą małe emerytury, a i o napiwek wołają z niej

A jak jedno z kolczykiem a drugie bez :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Zależy, w którym uchu ten kolczyk. :wink:

@Nunu Szukam programu graficznego. Gdzieś kiedyś słyszałam o czymś takim ale to raczej w kontekście szpiegowskim i analizy obrazów z kamer. A listonosz tak tylko żeby jakaś anegdotka była :grin:

1 polubienie

Był ! taki program Clear view, ogólno dostępny ale do czasu / wykorzystywany do szukania genealogi rodziny przy tworzeniu drzewka genealogicznego pokoleń / ino od chyba 6 lat wywiad USA go dożywotnio sobie pożyczył, łącznie z dokumentacją, prawami autora jak i bazą danych / 60 000 000 zdjęć osób

2 polubienia

Jak z kamer to u chińczyka, skanują do 300 osób z twarzy na raz do 2 pokolenia wstecz

2 polubienia

Tylko jak to obslugiwac? Te skosnookie maja 50 podstawowych znakow podstawowych. To nawet my wliczajac znaki diakrytyczne mamy mniej :wink:
A gdzies czytalam, ze chinskie serwery obslugujace platformy sprzedazowe maja moc obliczeniowa wieksza niz te w amerykanskim wojsku. Na ile to prawda? Nie zdziwilabym sie.

1 polubienie