Czy są w internecie generatory pokazujące układ nieba w przyszłości?

Chodzi mi o to żeby wpisać na przykład datę 12 04 2040 roku i żeby pokazało to jaki będzie układ planet względem siebie w tym roku

2 polubienia

Tak są
Jedną z takim aplikacji jest Stellarium, jeden z najlepszych moim zdaniem programów do obserwacji nieba na komputer lub komórkę.
Polecam.

4 polubienia

Dawno temu miałem na dysku symulator, który pozwalał zobaczyć, co się stanie jak usuniesz księżyc, czy słońce, z naszego układu. Albo pozamieniać miejscami planety, czy księżyce itd. Można było dołożyć pulsara, czy czarną dziurę, i zobaczyć co się stanie. Można też było właśnie na nim, określić układ planet, w danym okresie, czy to przeszłym, czy przyszłym. Nie pamiętam jak się to nazywało, dawno temu to miałem.

3 polubienia

Muszę przyznać, ze tego programu, o którym piszesz nie znalem a to musiało być ciekawe. Mi wystarczają dwie, jakie mam, ale takich mozliwosci o których mówisz chyba tam nie ma. Piszę chyba, bo nie wiem, co jest w płatnych wersjach.

1 polubienie

NIe pamiętam. Wiem że przy programowaniu, pomagali fizycy. I graficznie ładnie wyglądało. Mam inny sprzęt, stare dyski mi się gdzieś podziały. Jak nie formatowałem dysków, to mogę to mieć.

1 polubienie

Jest
Problem czy da sie w naturze ?