Czy siedzenie na umięśnionych wyćwiczonych pośladkach jest wygodniejsze?

:thinking: *******************

1 polubienie

Ja tam wolę siedzieć w fotelu, ale co kto lubi :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

nie wiem, ja tam wole puchowe poduszki…

1 polubienie

Ja od zawsze miałam warstwę tłuszczu w tej części ciała ( miałam twarde jak skała pośladki - wtedy nie ćwiczyłam- z uwagi na charakter pracy a w niej sporo gimnastyki) i siedziało mi się zawsze wygodnie na asfalcie czy taborecie. Miałam jakiś czas temu porównanie, bo ubyło mi tłuszczu z dnia na dzień i przez ponad 1 rok tragedia… bo mięśnie się rozpieprzyły tłuszcz znikł- nie będę pisać o co chodzi z tym) siedziałam prawie na kościach, okropny dyskomfort! Dlatego tyle szamam i ćwiczę - ćwiczę nieco mniej ale tylko na zad, co trzeci dzień mało intensywnie ale coś robię… Wygodniej mi się znowu siedzi, choć to nie to co wtedy… :smiley:

1 polubienie

Zawsze można położyć coś miękkiego pod pośladki, ale nie w tym rzecz ile mamy tłuszczu w sobie. Najważniejsze jest prawidłowe ułożenie kręgosłupa.

1 polubienie

Dla mnie to istotne, bo deficyt tłuszczu spowodował dyskomfort nawet wtedy wyczuwalny gdy siedziałam na fotelu, czułam każdą kość. Nie mam zwyczaju siedzieć na poduszkach - obecnie mam tylko na fotelu taką spłaszczoną ( bo zużytą)“poduchę” na fotele plażowe… Trzeba by mieć dobrze wyprofilowany fotel ,żeby trzymać się prosto i wugodnie, ja takiego obecnie nie mam.

2 polubienia

taka podusie sobie kup…

2 polubienia

W domu to sobie potrafimy jakoś dogodzić. W pracy najgorzej. Siedzimy bite 7 godzin na tym, co nam firma oferuje.

1 polubienie

Nie odpowiem Ci bo nigdy nie mialem skali porównawczej.Pilka,tenis,rower,chodzenie po górach i awersja do samochodu widac zrobiły swoje i mam tyłek jak ze stali.

1 polubienie

@okonek Chcę coś kupić… Pod koniec pracy zadek boli niemiłosiernie, chce odpaść normalnie… Mam podkładkę ortopedyczną ale nie nadaje się na upały. Chyba wybiorę podkładkę z warstwą chłodzącą od razu…

1 polubienie

@collins02 Jeśli jazda na rowerze nie uwiera Cię zbytnio to znaczy że mięśnie 4 liter się sprawdzają.

1 polubienie

Nigdy nie czulem żadnego dyskomfortu.Po jakiejs wiekszej przerwie łydki robiły sie jak z galarety ale zad nigdy :innocent:

1 polubienie

Zależy na jakim siedzisz :rofl: :rofl: :rofl:

1 polubienie

@okonek Jakaś nazwa tej poduszki, jakiś link? Będę wdzięczna.

Obrazek sciagnelam a aliexpress.
https://m.pl.aliexpress.com/item/32751021854.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail
Ja u nich nigdy nie kupowalam, bo tu platforma malo popularna.

Nie ma różnicy…natomiast jak tyłek jest mocno umięśniony (a wiec cała sylwetka prawdopodobnie tez) to niestety bardziej się wygniata fotel w samochodzie :grinning: Wiem z doświadczenia ze nacisk mojej wagi (105-110kg) poprzez nieotłuszczone pośladki jest większy niż osoby otyłej o podobnej wadze i fotel „wygniata” się szybciej :joy:

1 polubienie