Czy świat odpowie?

Nie wiem jaka kategoria bylaby tutaj wlasciwa…Takiej kategorii nie ma…
Trwa ludobojstwo w Afganistanie.Ponad 260 tysiecy uciekinierów do ktorych strzela sie jak do kaczek…
Zbrodnie islamskie w swiecie trwaja od 1500 lat ale to co dzieje sie teraz,na naszych oczach,po prostu przeraża tak ze żoładek sie kurczy.
Przedwczoraj w nocy BBC pokazala wspolczesne ukamieniowanie kobiety.Za pomocą bicia gałeziami.Jej wina to…kolor szmaty ktorą zaslaniala twarz…
Dzisiaj Kabul wziety,towarzysz Bidet sie wypiął a wszystko zaczyna przypominac Kambodże przerobioną swego czasu na Kampuczę…
Dobrze ze dzisiaj mam wolne i nie zobacze nocnych wiadomości… :rage:
Do tego dochodzą wiesci ze mordercy z calego świata,zlatują sie do Afganistanu.Niedobitki ISIS znalazly swój wentyl.A swiat dalej rżnie głupa i tchórzy.
Gdzie są ci wolnosciowcy z gębami wypelnionymi bełkotem o rownouprawnieniu kobiet?Jak im sie patrzy na terror i morderstwa,ze szczegolnym okrucienstwem wobec kobiet i dzieci…
W ciagu minionego tygodnia [moje dane z soboty] udokumentowano ponad 1050 rytualnych egzekucji.Wiekszość to kobiety oraz chlopcy w wieku do 14 lat.
Ginely tez i dziewczynki.Jedna za to ze szmata nie przylegala do twarzy tak jak powinna…
Ciekawe czy ten bękart głupoty i tchorzostwa ożeniony przez polityczną poprawność,zwany onz [koniecznie z malej litery!] choć sie wypowie…Bo na czyn tylko dureń moze liczyć…

2 polubienia

Tak o talibach i kolejnej zdradzie Bidena pisalam z marnym skutkiem.

1 polubienie

Sprawa nie jest taka prosta. Siły ONZ były tam o dawna a emisariusze Zachodu próbowali zaszczepić prawdziwą demokrację. Okazało się jednak, ze tamtejszy lud wcale za nią nie tęskni. Zresztą w większości krajów islamskich ta forma rządów się nie przyjmuje. Podobnie jak u nas - suweren woli być trzymany za mordę i też mu to nie przeszkadza.
To oczywiście tragedia dla świata, ale skończy sie tak jak zwykle: “Nie będziemy umierać za Kabul” :open_mouth:

3 polubienia

Ej hodujemy wrzody nie tylko w Afganistanis

@Bingola Może suweren zwyczajnie nie lubi Amerykanów i Europejczyków, a do dekoracji jako takiej?

@okonek To też po części wina USA. Chcą mieć wpływu w różnych miejscach i potem sami “robią akcje”, które tylko pogarszają sprawę…

1 polubienie

Obawiam sie ze masz racje.ONZ juz kiedyś pokazala na co ja stać.W Srebrenicy…
O tym wlasnie pisze.Świat rżnie głupa i udaje ze nie widzi.
A przeciez wystarczy sprobować.
Róbcie sobie co chcecie ale koniec z morderstwami!
Jedyna manifa na jakiej bylem w Anglii 11 lat temu to wlasnie kobiet afganskich na Finchley w Londynie.One po prostu chcą byc ludzmi!Tam nie bylo hasel typu"precz z islamem"[choć jak widać,powinny być].I tego człowieczeństwa im sie wlasnie odmawia.Byle zwierze,moze poza psem,ma tam znacznie,ZNACZNIE lepiej…

3 polubienia

@collins02 Tak: żal kobiet i dzieci. Jednak to nie tylko afgańska/arabska/islamska specyfika. Kobiety i dzieci od zarania płacą wysoką cenę za męskie wojenne “zabawy”…

4 polubienia

Nie po części a potem sie dziwią?

W takim ujeciu to i starcy i kazdy bezbronny.Ale tam to kobieta jest najwiekszym złem! I to jest ta róznica.I tylko dlatego ze jest słaba,ustepuje w tej klasyfikacji,USA.
Bo w szkolach uczą tak w Pakistanie jak i w Afganistanie:“Śmierć Ameryce!”
Polecam wspanialy film Tureckiej reżyserki,Denis Gamza Erguven"Mustang".Turcja jest krajem do wytrzymania i byc moze dlatego ten film nie ma swych konsekwencji w postaci polowania jak na Salmana Rushdiego…A pokazuje jak w dobie pokoju traktuje sie tam dziewczynki.Podkreslam,w dobie pokoju i to przy calkiem niezlym dostatku.
To tylko towar.Wart mniej wiecej tyle co posciel lub zapasy herbaty.I nalezy ten towar jak najszybciej sprzedać! :rage:

2 polubienia

Kolejna porzucona przez USA wojna. Znów nie wyszła demokratyzacja. Jak w Wietnamie i Iraku.
Tylko cywilów żal.

3 polubienia

@collins02 W Europie “jakiś czas temu” traktowano kobiety podobnie… “Tamte”, barbarzyńskie kraje tylko unaoczniają jak ongiś u nas bywało i do czego możemy nieopatrznie powrócić…

Te samce przerażja i jak oni sie mnożą? Przez pączkkowanie? Drożdże jakieś.

1 polubienie

Przepraszam ale JAKI czas temu?Gdzie i w ramach jakiego ustroju?
Kwestia zamążpojścia,nieopatrznie przeze mnie podjeta [zaraz sie temat zmieni i choooy bombki strzeli!] faktycznie w wyzszych sferach byla handlowa i dynastyczna.
Tyle ze na ogół kobiety na tym wychodzily calkiem,calkiem.
O reszte zadbaly 100 lat temu,wspaniale sufrażystki ktore w islamie nie przyżyłyby jednego dnia! Malo ze zadbaly to jeszcze odniosly spektakularne sukcesy.I to jest kolejna roznica.

1 polubienie

Są róznice.
Jakis czas temu wpadlem na fajny artykul w Timesie.Otóz okazuje sie ze Wietnam jest teraz czolowym jesli nie najwazniejszym partnerem gospodarczym US w Azji.
Krótko mowiac,nawet azjatycka komuna lepsza niz islam…

Islam jest chyba 200 lat mlodszy od chrześcijaństwa…moze za jakis czas i tam dotrze cywilizacja…

Masowa- dodam.

3 polubienia

@collins02 Jedne wychodziły na tym nieźle, inne niekoniecznie… Chciałbyś żeby Tobą ktoś rozporządzał? Wybierał partnerkę na życie? Wydzielał pieniądze? Zabraniał edukacji? I żebyś musiał wychodzić na spacery tylko w towarzystwie mamy, cioci lub siostry bo chłopcom samym nie wolno?

1 polubienie

My tego nie dozyjemy.
Od czasu upadku Rhezy Pahlaviego,jest tylko gorzej i gorzej…A i on sam,mial w reku wszystko i…okazal sie za glupi.Nawet jego piekna zona nie pomogła.
To w sumie jedna z najlepszych ksiazek Kapuścińskiego.Mimo iz ma sie wrazenie ze on tam jednak nie byl…Ale moze to taki styl? :thinking:

Nie dozyjemy. Nie bylo nas tez przy tym,jak europejskie kobiety dochodziły do swoich praw.
I az sie prosi aby zacytować “Czy swiat sie bardzo zmieni,gdy z młodych gniewnych wyrosną starzy wkurwieni?”

3 polubienia

Wielki Jonasz!!!
I on takie teksty rzucal od niechcenia…
Sam nie wiem czy świat zdaje sobie sprawe jak wiele zawdziecza sufrażystkom?Nie mam słów podziwu…Dla nich,nie dla świata!
Ten bowiem woli dzisiaj obleśne feministki,obciete na łyso z kłódką w nosie jak krowa.I jeszcze dorabia im filozofie o ktorej te nigdy nie doczytały… :rage:
W sumie,dobry przyklad jak spaskudzic to co najpiekniejsze…

2 polubienia