Czy szczepienia na covid mają być w Polsce obowiązkowe?

Komendant policji jest zwolniony na porozumieniu stron ! za niewykonanie polecenia prezesa, inne zwolnienie by oczerniło rząd, że z przyczyn politycznych

1 polubienie

Ja mam - 25. Ale to lodowkozamrazarka nie zamrazarka.

1 polubienie

Przymierzam się do zakupu nowej, naprawa bez sensu - lodówka padła, a zamrażarka pracuje, odmrożenie 1 szuflady to około 5 dni

1 polubienie

Teraz sa takie, ze lodowka i zamrazarka sie czysci automatycznie. Raz na jakis czas tylko wypakowac na krotko i umyc (na wszelki wypadek).

1 polubienie

Trudna decyzja na jaką, teraz wszędzie pakują elektronikę, internet, elektronika jest zawodna, wymiana np. panelu to koszt 1/2 nowej, uszczelka na dżwii to 10 zł, ale wymienimy na nowe dżwii z uszczelką i 200 zł

Lodowke to lepiej kupic porzadna, bo to na lata.
Ja mam beko, to jest troche tansza wersja siemensa, 10 lat gwarancji.
Bez internetu. Jeszcze by tego brakowalo…,:smiling_imp:

2 polubienia

Lodówka bez internetu? Co za zacofanie!
Jak ma starczyć na 10 lat to musi mieć co najmniej 5Giga, być 8k i 5G.
image image image image

3 polubienia

-70? serio wiesz jak to zimno i jak ciężko taką temperaturę uzyskać? No i praktycznie wszystko w tej tmp zmienia postać na stałą co może zmienić strukturę. Do tego by to wstrzyknąć trzeba by było później trzymać w pokojowej z 2 dni…

1 polubienie

Suchy lod −78,5 °C

Ciekly azot −195,8 °C to juz byloby za duzo.

A malenka porcja szczepionki ogrzewa sie blyskawicznie.
I nie jest powiedziane, ze rozklad i utrata wlasciwosci to piec minut.

ani jeden ani drugi sposób tani nie jest. rozmrażanie zaś małej szczepionki łatwo wyliczyć. mi wychodzi że jeśli to będzie 3 ml to ogrzeje się do 22 stopni w jakieś 2 dni chyba ze… zwiększymy powierzchnię.

Jak to liczysz?
3 ml zamrozone do temperatury - 25° to pol godziny.
Poza tym istnieja metody na szybkie rozmrozenie. Ja taka probke polozysz na styropianie to nie rozmarznie, ale na metalowej tacce? Kwadrans?

1 polubienie

więc powierzchnia i ilość dostarczonej energii.

1 polubienie

Ja nie wiem czy dostarczanej
Cos mi dzwoni entropia i II zasada termodynamiki, ale mature zdawalam bardzo dawno…

1 polubienie

wyjmij kostkę lodu i sprawdź ile się topi

Być może to fake …

Polozona na metalowej czesci zlewu? Latem minuty.

22 stopnie to stopi się po 3-5 godzinach.

@okonek @zołza aż zrobię ekspert

@okonek @zolza Temperatura w mojej kuchni ok 22 stopni. Kostka lodu sześcienna taka tradycyjna wyciągnięta z zamrażarki. Pozostawiłam na brzegu metalowego zlewu. Po 25 min roztopina w połowie…

1 polubienie

to proszę zmierz tmp wody po stopieniu całkowitym. Weż poprawkę że woda jest w stanie wolnym. nie jest w szkle.