Czy to było mądre lecieć akurat do Iranu, by brać ślub? Gdybym miała fagasa z Iranu za uja pana bym tam w 'te dni' nie pojechała

"W katastrofie ukraińskiego samolotu boeing 737, który w środę rozbił się w pobliżu lotniska w Teheranie, zginęło 176 osób. Wśród ofiar zidentyfikowano trzy pary, które przyleciały do Iranu, by wziąć ślub. Dwie pochodziły z Kanady, jedna z Wielkiej Brytanii.

Kobieta w islamie ma goowno do gadania. Leciały bo musiały.

To nigdy nie jest mądre.

To byli Iranczycy z pochodzenia. To w koncu gdzie mieli brac slub i zorganizowac wesele jak nie z rodzina w kraju przodkow? Obywatelstwo obywatelstwem, a tradycja gora.

2 polubienia

Równie dobrze mogli wracać z podróży poślubnej samolotem zestrzelonym przez Rosjan…

3 polubienia

Albo jednym z samolotow uzytych 11 wrzesnia…

2 polubienia

No nie wiem…ja jestem Polakiem, mieszkam w Anglii a ślub brałem w Hiszpanii :thinking::joy::joy::joy:

2 polubienia

Ale nie jestes Iranczykiem, gdzie rodzina gotowa za takie postepowanie Cie wyklac.

2 polubienia

Fakt :grin:

1 polubienie

Kto mógł przewidzieć?

To byłeś trzy razy do odstrzału… :joy:

1 polubienie

Jednak Iranczycy przyznali sie, ze samolot jakis ich
nadgorliwiec zestrzelil.

1 polubienie

22 armia swiata?Czy zbieranina pastuchów?
Cofneli sie w czasie do ery przed szachem Rezą Pahlavi…
Nie odrozniają airbusa od pocisku i ja mam w to uwierzyć?

Czy taka zbieranina pastuchow?
Tu bym polemizowala, maja za soba wojne z Irakiem i rosyjskich instruktorow.
Nie dojdziesz, czy ktos spanikowal, czy swiadomie wydal rozkaz zestrzelenia zachodniego samolotu (Ukraina dla nich zachod), bo mial wyprany islamski mozg i chcial ukochanego wodza pomscic? Prywatny dzihad sobie zorganizowal?

2 polubienia

Tak,to dla nich Zachód.I do tego jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci,wrog Rosji.I to nie taki jak Polska ale taki z ktorym Rosja toczy wojne!
Cos za wiele tych zbiegow okolicznosci.
Sam w swoim"wykladzie"[ :wink:],uznalem to zestrzelenie za malo prawdopodobny atak…Ale obecnie czuje tutaj grę na kilometr.Juz nie tylko o zachowanie twarzy poprzez notoryczne belkotanie o wspolpracy.Ale przede wszystkim gre o bezbolesne zakonczenie konfliktu.
Iran na tle USA jest wrzaskliwym awanturnikiem ktory skutecznie potrafi tylko palic flagi i wspierac terroryzm.A ze poza Afryką lub 2-3 krajami Ameryki Pd.dzisiaj juz wariatow w polityce raczej nie ma,to i oni jak mysle,nalezy przyjąc,zdali sobie sprawe ze co innego pokrzyczeć"śmierć Ameryce"a co innego iść na wymiane ciosów.
Zresztą moim zdaniem,za Busha,nie mowiac juz o tej tzw. demokratce Clintonowej,byłaby juz wojna na calego.Albo byloby juz po wojnie.

1 polubienie

troche ludzi i sprzety w tamtej strefie to USA ma, wiec na calosc Iran nie pojdzie. a w zanadrzu jeszcze maja rakiety i to niekoniecznie balistyczne. w koncu “zaprzyjazniony” Izrael daleko nie jest. a baza w Rota jako startowa dla samolotow byla juz wykorzystywana nie raz zarowno w czasie pierwszego konfliktu o Kuwejt jak i II wojny w Iraku z Saddamem.
zreszta wojna iransko-iracka bardziej przypominala I wojne swiatowa - czyli wzajemne wyrzynanie sie w okopach niz zajmowanie wrogiego terytorium.
Iran do zestrzelenia sie przyznal, ale czy przypadkiem czlowiek, ktory to zrobil nie urzadzil sobie prywatnego dzihadu jak pisalam wczesniej? przy tych czubkach wszystko jest mozliwe.

2 polubienia

Nie wiem gdzie pisalas wczesniej ale przeszlo mi to takze przez mysl i uwazam ze jest to bardzo prawdopodobne!
Co do Izraela to oczywiste.Oni moga sobie mowic ze blizej im do Zydow bo ci chociaż wierzą w Boga,niz do USA [jakby ci nie wierzyli :wink:] ale w praktyce,nic sie nie zmienilo od wiekow.Tendencja do wymazywania zydowskiego panstwa,jak zresztą dał rade jeszcze bałaknąć Sulejmani,jest ich"naczelną powinnością".

2 polubienia