Czy to jest przestępstwo?

@birbant Nie dała się złamać i zrobili z niej jakiegoś okropnego demona…

Za komuny prawie cała męska Skandynawia chlała na naszym wybrzeżu w weekendy. Mieli prawie darmochę i jakość, Co ja się z nimi nabombywałem… ?

2 polubienia

Ja popiłem sporo z anglikami koło 2010 roku. Wtedy latali do nas na chlanie.

1 polubienie

@birbant Chociaż może pierwotnie był to jakiś demon a potem dorzucono mu kobiece atuty :upside_down_face:

1 polubienie

Odwrotnie. Demonem została za karę. Cholera, ale mi kara… :crazy_face: :thinking:

2 polubienia

A piekło patrząc na devila to kara?

1 polubienie

No właśnie. Lucyfer za karę dostał prawie świat we władanie i został niekwestionowanym władcą, właściwie drugim po Bogu. Niezła to kara.

1 polubienie

Z diabłem i bogiem jest trudna sprawa…
Jeśli bóg złych karze zsyłając do złego to dobrze robi?

Nie wchodźmy w tę teologiczną sofistykę, bo nam się pokręci we łbach. Nad tą filozofią najtęższe głowy się przegrzewały i nic nie wyjaśniły. Na przestrzeni dwudziestu wieków z kawałkiem. Ja Biblię 4 razy czytałem w ciągu dwóch lat. I jeszcze potem wiele razy na wyrywki. Takich nielogiczności i zaprzeczeń samemu sobie trudno gdzie indziej spotkać. Nawet sam Newton to przyznał.

2 polubienia

Ale biblia to zbiór opowieści. A Że KK zrobił z tego coś znaczącego? Baśnie braci Grim mają większa wartość.

Przeróbkę tego pisania chronologicznych wydarzeń i manipulacji rozpoczął kościół bizantyjski, zanim katolicki powstał, Temat rzeka, kilometry pisania i dyskusji.

2 polubienia

Stary Testament to w 90% mitologia!

2 polubienia

I to pogańska, prawdę mówiąc.

2 polubienia

Mnie już w pierwszej klasie podstawówki zaskoczyło że “nieomylny” Bóg pierwszego dnia stworzył dzień i noc a dopiero czwartego Słońce i Księżyc (byłem akurat po lekturze “Astronomii dla Dzieci” świetnego popularyzatora tej dzedziny - Włodzimierza Zonna.)

2 polubienia

A wiesz skąd jest celibat?
Bracia zakonni weszli do lochów i zobaczyli brata Andrzeja w łzach…
Ale co się stało?
Bo tu jest błąd i nie piszą o celibracie a piszą Bądź w celi Bracie.

2 polubienia

ja czasami bywalam na firmowych szkoleniach
pewnie nieco później
uswiadomienie sobie, ze to taniej? dla pijacych?
@anon18020312 tak naprawde to brak pomyslu

1 polubienie

Bywałem tez na szkoleniach…

1 polubienie

@birbant Bo najprawdopodobniej tekst nie był jednolity, różni autorzy, posklejane to wszystko z różnych fragmentów, potem kwestia tłumaczenia: wiele niuansów zostało bezpowrotnie utraconych. Dalej całe redagowanie tekstu przez wieki… Trza by czytać w oryginale, posiłkować się mitologiami sąsiadów i całą równoległą tradycją (Stary Testament). Czytałeś to? :https://www.megaksiazki.pl/krestanstvi/1070652-komentarz-historyczno-kulturowy-do-starego-testmentu.html?utm_si=dEh1ckV0aDRyTVRBM01EWTFNakV5TlM0M05ETXdNREE9&adtype={adtype}&product_id={product_id}&product_partition_id={product_partition_id}&store_code={store_code}&matchtype=&network=g&device=m&creative=86980132997&keyword=&placement=&param1=&param2=&adposition=&campaignid=311701277&adgroupid=25605646997&feeditemid=&targetid=pla-298902665943&loc_physical_ms=1011521&loc_interest_ms=&searchtype=search&gclid=CjwKCAjwtdeFBhBAEiwAKOIy54UNY_VBUN66ea38ckAW1szYPCCKQbNNTUHjNwtpY3uxV-NV2tz5XBoCAIAQAvD_BwE

1 polubienie

Tak. Ale wybacz, dziś już nie będę wchodził w dyskusję. Aleś zazieleniła posta swego. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Jeżeli kodeks kanoniczny, to przestępstwo też tylko kanoniczne.

1 polubienie