Czy to możliwe że człowiek dostrzega drugi wymiar/niebo tylko będąc w agonii czyli na granicy życia i śmierci?

Pytanie zainspirowane pewnym ohydnym filmem oraz obrazami pokazanymi w tym filmie. Obrazami które wszyscy kojarzymy. Jezus umierający na krzyżu patrzący w górę. Smutnymi, pełnymi bólu oczami. Podobno patrzył na swego ojca. Boga. Zbliżał się do niego.
W filmie by się tego dowiedzieć utrzymywali ludzi w agonii. Nie pozwalano im umrzeć. Ich obłęd i odlot prowadził do majaczenia. Majaczenia o życiu po życiu.

1 polubienie

Devil, co Ty za filmy oglądasz? Lepiej przestań, bo świra dostaniesz :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Lepiej oglądać harmonijne filmy o przyrodzie na TVP a nie takie straszydła🤪

1 polubienie

Świra mam od dnia poczęcia.

A co to za film?:thinking:

Z początku nie wynika wcale to co napisałem. Z opisu filmu też. Ale…

Kompletna bzdura.
Dostrzegac to czlowiek moze swoje bledy popelnione w przeszlosci,co zreszta bardzo czesto sie dzieje gdy jest sie o krok od śmierci.
Natomiast myslec o śmierci zdarza sie chyba kazdemu i to bez wzgledu na faze zycia.
Owszem,sa ludzie beztroscy,nieodpowiedzialni,bezmyślni,zadufani w sobie i pelni pychy ktorzy nawet w obliczu smierci nic sobie z tego faktu nie robią.
Czy jednak jest to poza,pycha czy glupota…Tego nikt nie moze wiedzieć…
Wspaniale pokazuje to jak bardzo mozna sie mylic,klasyka filmu czyli wiodący obraz Michaela Curtiza"Aniolowie o brudnych twarzach".Mimo iz jestesmy swiadkami i nic nie pozostaje niewiadomą,nie wiemy co na serio,bohater czul przed śmiercią…
Zapewne sam sobie pozostane świadkiem ale moge powiedziec z podniesionym czolem ze nie ma dnia bym nie myslal o ostatecznosci.

Jednak ludzie którzy przeżyli śmierć kliniczną coś TAM niby widzieli i słyszeli. Może by się tego dowiedzieć rzeczywiście trzeba by się zbliżyć do tej granicy oddzielającej życie od śmierci.

3 polubienia

Byc moze…Nie wiem co to jest za stan i czy traktowac to jako “przekaz” zza światów.
Rownie dobrze mógłbym wierzyc w sny lub w archiwum X.I mniej mnie to prawde mowiac,interesuje niz świadoma postawa.A ta czesto wymaga odwagi.

2 polubienia

Wszyscy się przekonamy. Szkoda że nie będziemy w stanie ostrzec bliskich. Bo co jeśli TAM jest otchłań pełna zła, mroku i demonów przeszłości?

Zapewne i jest.Ale ja wierze i w jasną strone.I nie zakladam ze skoro czegos nie pojmuje to znaczy ze tego nie ma.

1 polubienie

Wiele osób dostrzega inne wymiary, wystarczy się tylko tym bardziej zainteresować.

Film a realia to dwie zupełnie różne rzeczy …

2 polubienia

Teorii jest trochę… Podobno piloci podczas ćwiczeń doznają takich przeciążeń, że przed utratą przytomności też widzą tunel i mają podobne doznania jak doświadczający śmierci klinicznej. Wszystkiemu winne zmiany biochemiczne w mózgu i wyrzut endorfin… Vetulani w książce wywiadzie wspomina o zaburzeniach percepcji, które dają wrażenie przebywania poza ciałem (a także unoszenia się nad ciałem). Pono w mózgu jest jakiś obszar odpowiedzialny za synchronizację bodźców płynących z różnych zmysłów, który daje nam określone poczucie ciała (jeśli ktoś jest wykształcony w tej materii, albo czytał książkę i pamięta nazwę proszę o info). Kiedy mózg jest jest niedotleniony i ulega powolnemu wygaszaniu wrażenia zmysłowe ulegają zniekształceniu. Kolejna kwestia to zmiany spowodowane cukrzycą, które podobno mogą zaowocować fantastycznymi wizjami w różnych tematach, także religijnych. Najlepsze dla nas rozwiązanie na koniec, to właśnie mózg zalany endorfinami i błogość w której będziemy chcieli pozostać już na zawsze…

1 polubienie

Gdzieś jeszcze czytałam o śmierci klinicznej u ludzi z różnych kultur. Chrześcijanie podobno często widzą zmarłych krewnych, którzy wychodzą im na przeciw, a np. Hinduiści idą samotnie. Wizja tunelu jest wspólna większości kultur podobno… Był fajny wywiad z gościem, którego odratowano w “7 m pod ziemią”. Najgorszym dla niego uczuciem, była świadomość, że już nigdy nie naprawi popełnionych błędów…

2 polubienia

Z tymi swiatami rownoleglymi to jest to bardziej a nawet duzo bardziej skomplikowane jak to jest pokazane w fizyce kwantowej
Ludzie czesto jednak myla to z tym co widza wprawieni w stan “medytacji” - a to juz psychologia

Napisane jest “ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało …” i nie popuszczając wodzy fantazji tego się trzymajmy.

2 polubienia

Nie tylko wtedy. Można taki stan osiągać treningiem, co potrafią tysiące osób. W Polsce do najbardziej znanych należą Ilona Jail Kubacka i Darek Sugier, ale i wiele innych osób.

1 polubienie

Taki stan nikomu nie jest potrzebny, po przekroczeniu cienkiej granicy nie ma już powrotu