Czy to możliwe że...

Czy to możliwe że Judasz mniej zdradził Jezusa… niż czyni to współczesny kościół?

1 polubienie

Możliwe. Z pewnych źródeł dowiedziałem się (nie wiem, na ile są prawdziwe), że Judasz już odkupił swoje grzechy i obecnie mieszka jako kobieta we Francji jako dobry człowiek. Gdy znajdę znów te źródło, zapodam je tutaj. Za to kościół nadal grzeszy …

3 polubienia

O awiam sie,ze gdyby Jezus wstapil do jakiejkolwiek terazniejszej swiatynii,zrobil by to co zrobil jako dwunastlatek,
Pogonil by to cale towarzystwo

3 polubienia

Paradoksalnie Judasz zdradził Jezusa jako człowieka a kościół coraz bardziej w dysonansie z jego nauką… a niekiedy wręcz w opozycji do niej oraz do aktualnej głowy kościoła.

3 polubienia

Źródło znalezione. Książka Roberta Gajdzińskiego “Co mówią zmarli?” Tom 1 Str 64/65

3 polubienia

kosciol po prostu nerwowo reaguje na konkurencje - muzulmanie nie proznuja w kwestii produkcji nowych owieczek, spadek roli kosciola w spoleczenstwie w duzym stopniu postindustialnym i coraz bardziej zdemokratyzowanym, konkurencja LGBT (spadek powolan moze byc w duzym stopniu spowodowany tym, ze homo juz nie musza chowac sie pod sutanna, a na pewno utrudnia kontrole swoich, zblatowanych “bo sie wyda”)
mysle, ze Jezus jak na buntownika przystalo zdrowo by sie usmial z Przystanka Jezus na festiwalu u Owsiaka.

1 polubienie

jakby udalo Mu sie wejsc, bo wiekszosc kosciolow (z wyjatkiem tych udostepnianych do zwiedzania) poza godzinami mszy zamknieta na glucho. handel, tfu co ja pisze, na msze dac to w zakrystii.

1 polubienie

KK już chyba nie pamięta Jezusa. Olał go oraz jego ojca na rzecz mamony, władzy i ruchania dzieci.

3 polubienia

Wspolczesny kościół [a wiem bo do niego uczeszczam w przeciwienstwie do 90% wypowiadających sie tutaj] ,ma sporo na sumieniu jak np. nieposkromiona pyche…
Ale nawet pod tym wzgledem,znacznie ustepuje kosciolowi z minionych wieków.Powiedzialbym nawet ze od kilkuset lat,nie ma nic specjalnego na sumieniu,jesli chodzi np. o wojny,krucjaty,szerzenie wiary ogniem i mieczem…
To dzisiaj domena zbrodniczego islamu,czego tzw. spece od chrzescijanstwa z lewackiej strony,nie chca widziec i sa w stanie ignorowac nawet masowe zbrodnie jak np. ostatnio na TYM forum [tzn.tym starym] w Sri Lance.
Dla mnie jest to ohydne,obrzydliwe i juz teraz mowie ze nie podalbym reki nawet za fortune,podobnie jak komus kto nosi koszulke z Guevarą…
Podcinanie gałezi na ktorej sie siedzi,rąbanie pnia z ktorego sie wyrosło…Wspolczesna specjalizacja…
No chyba ze to mialo juz miejsce za komuny,zaraz po 3x tak…I tak juz zostalo w kolejnych pokoleniach…
A wracajac…
Zdrada jak pokazaly stulecia,jest czyms tak powszechnym w ludzkich kregach ze doprawdy,wyrózniac kogos pod tym wzgledem nie sposób…
Dla mnie np. najgorszy sort to ci ktorzy pluja z ochotą na wlasny narod,na wlasny kraj choć nic ich do tego nie zmusza…Emigracja az roi sie od tych mend…
Pomijając zjawiska kryminalne jak oslawiona pedofilia [tym gorsza ze w kregach powolanych niejako do niesienia świetosci] ,jestem bardzo zadowolony ze kosciół dzisiaj jest inny niz np. pół wieku temu.
Jan Pawel II ,jako człowiek,jako osoba medialna,jako indywidulaność,dokonal niemal cudu.Na jego koncerty przychodzily wieksze tłumy niz na Stonesow,Woodstock i Led Zeppelin razem wzietych!I tak wykazal jaka jest w ludziach potrzeba duchowości…
Oczywiscie media i lewactwo skupia sie dzisiaj na czyms zupelnie innym…I ja tez mam watpliwosci czy ludzkie wydanie"świetosci" to akuratna droga…Bo nijak nie rozumiem kanonizowania chorwackiego bandyty i misjonarza z przed wiekow,majacego krew Indian na rekach…
Roznica jest taka ze ja sie wstrzymuje z ocena bo nigdy nie bylem Danem Brownem internetu i za mury Watykanu nie siegam.W przeciwienstwie do tych ktorym ta wiedza do sadzenia nie jest potrzebna.
Nie pytaj mnie co sądze o Judaszu…
Zawsze bylo mi go żal i nic na to nie poradze…Po prostu probowalem sobie wyobrazic uliczke w ktorej sie znalazl…
A jesli czlowiek potrafi,Bog potrafi znacznie wiecej…
I jeszcze jedno…Pracowalem kiedys rok w Radiu Plus.Pisze to na wszelki wypadek aby jakis “pluj” nie napisal mi ze nie mam pojecia o czym pisze…
Otoz mam znacznie wieksze od przedstawicieli tego “magla”,zrodzonego na "mchu"prasowych i internetowych wysięków upolitycznionych ludzi mającyh orientacje na poziomie…Cejrowskiego wśród ligi 5 narodów :sweat_smile:

1 polubienie