Czy to nie jest chore?

to nie musialo byc z banku.

1 polubienie

Zamiast zmienic bank,Tobie sie pieszczoty zbiera))

Kilkanascie lst temu,gdy jeszcze pracowalem,wzialem pozyczke kilkanadcie tysievy.w drodze do domu,zatrzymali mnie Carabinieri,kontrola
No z zarax pytamie,sksd oieniadze,po co mi,
Pokazalem potwierdzenie pozyczki,spakowaki mnie do samochodu,i przywiezli pod dom.
Po rodze mi powiedzieki,ze glupi jestem spacerujac z taka gotowka w kieszeni))

3 polubienia

i mieli racje.

1 polubienie

Przy Twoich wypowiedziach @Leone_Marco można kompleksów dostać.
Piszesz jak to normalnie jest u Ciebie a my widzimy jak nienormalnie w wielu sytuacjach jest u nas.:anguished:

1 polubienie

Owszem,mieli racje,zmeczony bylem,podwozka spadla jak z nieba.))

2 polubienia

ogolnie policja sie czasm na cos przydaje…

1 polubienie

@Antykwa we Wloszech zyje juz prawie 20lat.
Wiec nie dziw sie,ze pewne rzeczy sa dla mnie normalne.
W Polsce bylem osatnio 2005 roku.
Przyzwyczailem sie do uczynnosci sluzb porzadkowych.
Kolejnym taki przykladem byl przyjazd mojeho chrzesnika.
Wyszedlem po nich na glowna droge z Neapolu.
Zaraz zainteresowali sie mna Carabinieri,soontrolowali dokumenty,co robie o trzeciej w mocy przy tuchliwej ulicy.
Wytlumaczylem o co choszi.
Panowie zatrzymywali kaxdy samochod jadavy z kietuku,dkad mial przyjechac chrzesnik,az w koncu go zatrzymali,chlopak troche zestresowany,a oni pokazuja,ze wujek czeka na niego.
Co do sluzb porzadkowych,nie ma porownania,sluza spoleczenstwu,nie tylko mandaty wystawiaja

1 polubienie

Tutejsa policja,jest calkiem w porzadku.
Tyle,ze mieszkam na zadupiu,fdzie wszyscy ,wszystkich znaja.
Wspominajac czasy w Polsce,nie ma porownania.
Moze terax cos sie zmienilo,na lepsze,ale z tego co czytam w intetnevie,nie koniecznie na lepsze sie zmienilo.

2 polubienia

Ja mysle ze czasy sa chore
A przyklady na to moglabym mnozyc…

2 polubienia

Jak nie płacę kartą, to muszę płacić bankowi za jej NIEUŻYWANIE!

2 polubienia

Ja nie mam karty,odmowilem przyjecia.
Nikt mnie do tego,jak narazie nie zmusi.

1 polubienie

masakra,no to teraz jestem w szoku :kissing:

tylko,że w zeszłym roku potrzebowałam wypłacić 1000 euro i też padło pytanie na co?

1 polubienie

Mieszkasz w policyjnym kraju. Jakby mnie w banku zapytali o to, to bym z liścia dał!

1 polubienie

Ja się tym specjalnie nie interesuję, nie wiem, jak to działa, ale to chyba sklepy jakoś płacą za to że klienci mogą płacić kartę. Jeśli klient płaci gotówką, to sklep nie odprowadza opłat i bank “traci”. Może jet tutaj ktoś mądry i to wyjaśni?

1 polubienie

wiesz Julia jakoś nie mam ochoty sprawdzać jaka będzie reakcja jak nic nie powiem, w sumie w piątek jestem umówiona na odbiór pieniędzy więc się zapytam po co takie pytanie z ich strony

1 polubienie

arinkao mnie ciekawi czy w innych krajach też tak jest,jak na razie nikt mi nie napisał a wielu Pytamków mieszka za granicą

Leone_Marco też unikam płacenia kartą jak mogę ale jednak są takie sytuacje,że “muszę”,tak samo nienawidzę płacić czekami a na przykład do collegu moich dzieci muszę płacić tylko i wyłącznie czekiem.

1 polubienie

Bingola i zaraz by mnie żandarmeria zgarnęła:))))