Czy to nie straszne produkować rzeczy przeznaczone do zabijania ludzi?

To ja prosze o listę tego co jest przeznaczone do zabijania ludzi.
Jak pokazałem tylko że od naszej nieograniczonej pomysłowości zależy jak wykorzystamy dany przedmiot.
Terroryści pokazali iż samolot pasażerski może być bronią. TIR też.

Człowieka można zabić niemal wszystkim. Moim zdaniem, autorowi pytania chodzi o produkcję broni służącej do działań wojennych, w które wyposaża się armie. Albo do polowań, bo już już widelcem dzika nie zabijesz.

Wiesz co jakiś czas tak myśłąłęm z innymi sprawami. Ale później pomyślałem jeśli nie ja to ktoś inny. Oni też tak myślą.

do zabicia czlowieka to wystarcza gole rece, w pytaniu chodzi pewnie koledze, ze ludzi, ktrozy mieliby problem, zeby kij sobie wystrugac wyposaza sie w bron i amunicje chociazby.
a i powod mozna stworzyc pokazujac kreskowke made by USA - kiedys w Iraku, teraz przy okazji tankowcow.

1 polubienie

A ja się nie zgodzę. Sprzedawanie, to również “zachęta”, bodziec do użycia. Trudno straszyć bronią, gdy spust pod palcem w ekstremach…
Bo jeśli gnat już jest, to go wykorzystam w razie np. napadu i napastnika zabiję, a później w naszym kraju o sprawiedliwość nie zawsze tak łatwo …?
Ale jeszcze gorzej, gdy pozwolenie na broń dostaną legalnie oszołomy ! To już tragedia. Dlatego właśnie jestem przeciw.

1 polubienie

Bo kij czy widelec nie robi się do zabijania… Chodzi mi o sumienie człowieka ktory robi cos(robi lol) wiedząc że od tego będą ginąć ludzie, robi coś do usmiercania XD
Zawsze jak czytałem czy oglądałem jakieś historie wojenne to wyobrażałem sobie ze mój kraj walczy z jakimiś nie-ludźmi, z jakimiś potworami którzy są źli i tyle i trzeba ich zabić XD lol ale teraz widzę to jakoś inaczej w przypadku wojny. A już co dopiero że giną ludzie przypadkowi w centrum miasta z rąk bandytów.

1 polubienie

co do kija to zapytaj ludzi trenujacych chocby kendo?