Czy to powód do dumy dla ministra kultury przyznać publicznie że nie zna żadnej książki najlepszej polskiej pisarki?

A także bagatelizowanie nagród Nike czy Nobla? Wczoraj bylem w szoku oglądając wywiad ministra kultury z Moniką Olejnik.

2 polubienia

A więc dowcip dnia: - wchodzi Gliński do księgarni…

A poważniej, to przypuszczam, że zapomniał skonsultować swoje wypowiedzi z szaragowem posłem i odpowiadał intuicyjnie…

3 polubienia

Przynajmniej jest szczery. Ministrem kultury musi być jakiś mol książkowy? Poza tym powiedział ze nie dokończył. Czyli czytał :rofl:

A moze on jest analfabeta???

Nie jest. Przecież zaczynał czytać. Ale za trudne dla niego do zrozumienia.
Książki pani Tokarczuk, to nie wytyczne szaragowego posła.
Książki pani Tokarczuk wymagają jednak myślenia.

2 polubienia

A, faktycznie, przeoczylam…

1 polubienie

Nie koniecznie musza mu odpowiadac ksiazki tej pani.
Nie jest obowiazkiem ministra przeczytac wszystkie ksiazki noblistuw,czy innych nagrod.
Zarzadzanie resortem,to nie konkurs czytelniczy.

4 polubienia

Trochę lat wstecz dziennikarz na korytarzu zapytał ministra kultury co sądzi o jakimś polskim pisarzu (rzucił nazwisko z lektór szkolnych). Kolejny rok miał być jego rokiem.
Odpowiedział: “Zajmę się jego sprawą!”.
Po tym już nic mnie nie zdziwi…

3 polubienia

O matko…

1 polubienie

Ciekawe czy minister sportu,pobil jakis rekord,chocby Polski,w jakiejs dyscyplinie?

1 polubienie

Minister nawet nie ma obowiązku czytać konkretnych książek, a te co czyta, nie wszystkie mu się muszą podobać. Ale ma wspierać całą kulturę i sztukę, a nie deprecjonować ze względu na poglądy. I widzimisię. To już kilka kroków do palenia nieodpowiedniej literatury.
Poza tym publiczne okazywanie lekceważenia graniczącego z pogardą wobec produktu kulturowego uznawanego nawet za granicą, akurat ministrowi tego resortu nie tylko nie przystoi, ale jest działaniem szkodliwym w stosunku do czegoś, za co ten minister jest odpowiedzialny.

Wychodzi na to, że urzędnik decyduje, co jest sztuką, a co nie jest. Przerabialiśmy to w PRL.
Na szczęście rząd nie ma jeszcze takiej mocy, by zakazać publikacji.

Z tego wywiadu wyraźnie widać arogancję i prymitywizm światopoglądowy.

3 polubienia

I tu sie z Toba zgadzam w 100%.
Minister mie jest od d3cydowania,vo jest sztuka,co nie.
On ma dzialac na rzecz rozwoju resortu(i nie chodzi mi o ilosc urzednikow w ministerstwie))))

2 polubienia

I o to mi chodzi.

1 polubienie

W kazdym resorcie,klania sie orgajizacja i ekonomia.
Minister sportu,nie musi byc sportowcem,a minister edukacji,nauczycielem.
Powinien byc dobrym menagerem

1 polubienie

I ma wspierać to, co korzystne dla resortu.

1 polubienie

Jaka promowana kultura taki minister.
Uczciwie mowiac to ja tez ksiazek wiekszosci noblistow czy kandydatow to tejze nagrody nie czytałam, ale nie twierdze, ze jakby mi wpadly w rece i do tego w zrozumialym dla mnie jezyku to bym przeczytała. A juz twierdzenie “nie znam, ale nie lubie”? W ustach ministra? Ja moge zrozumiec, ze ktos tak twierdzi, ale majac problemy ze zrozumieniem czytanki z elementarza? Ale od doktora habilitowanego, profesora z zakresu ekonomii, socjologii i filozofii mozna chyba troche wiecej wymagac?
Wirus powodujacy zanik szarych komorek jakis w tych ministerstwach szaleje?
Zeby nie bylo, Glinski moze ksiazek Tokarczuk nie lubic, ale niech je najpierw przeczyta i poda mniej lub bardziej racjonalny powod dlaczego.

2 polubienia

Mocno podejrzewam, że skłamał, mówiąc, że zaczął je czytać.

2 polubienia

Czy Tokarczuk jest"najlepsza"?
Nie wiem ale wiem ze to nie sport.
A Glinski,jak juz nie raz pisalem,wtopil sie w swoje środowisko [bagno raczej] i popisuje sie ignorancja aby go czerń uznała za swojego…
Jesli prawdą jest ze uznawal "Smolensk"za arcydzielo kina to znaczy ze niczym nie rozni sie od towarzyszy z przed 65 lat…

3 polubienia

No to czekac na Gloria Artis dla Martyniuka czy zespolu Bayer Full. *

  • Uprasza sie o nieuzywanie slow powszechnie uznawanych za obrazliwe w/w to przyklady wysokich lotow gatunku…
3 polubienia

Tak.Disco polo to wspolczesna wersja socrealizmu.I przy okazji,podobni odbiorcy.

3 polubienia