Czy to prawda, że można odmówić przyjęcia mandatu za przekroczenie prędkości, jeśli na zdjęciu z fotoradaru są dwa samochody jadące obok siebie?

Dostałem pamiątkowe zdjęcie z fotoradaru. W dedykacji napisano, że życzą mi wszystkiego najlepszego z okazji 15 dodatkowych lat, sorry, km/h.
Ale na fotce wyraźnie widać na sąsiednim pasie drugi samochód lekko za moim. Słyszałem opinie, że takie zdjęcie nie jest dowodem, bo nie rozstrzyga który z tych samochodów jechał szybciej (oba są w centrum zdjęcia). Mandat niby nieduży, 100 zł plus 2 pkt karne. Ale chciałbym sie pokłócić.

Można. wygrałem w ten sposób.

I co trzeba do nich napisać?

odwołąć sie

Ja sie odwołam, żeby oni odwołali mi mandat!

1 polubienie

Zależy na jaki radar trafiłeś, bo są już też selektywne. Ale spróbować nie zaszkodzi.

Możesz się odwołać ale do sądu.
Właśnie w takim przypadku jest to uzasadnione.

Możesz się odwołać. Do niedawna nie mieli ludzi do obsługi odwołań. Więc jak sprawa była niejasna (np. dwa samochody na zdjęciu to nie marnowali czasu i odpuszczali sobie). Teraz zdjaje się radary mogą mierzyć na kilku pasach równocześnie (co mnie dziwi bo radarami śledzącymi automatycznie 20-30 celów bawiłem się ponad 20 lat temu, nawet dotykowe ekrany miały by paluchem cele zaznaczać -tak szybiej było)

1 polubienie

Zawsze można odmówić przyjęcia mandatu :slight_smile: Wtedy sprawa trafia do sądu i myśle ze w takiej sytuacji są duże szanse na uniknięcie kary

1 polubienie