Czy tylko mi litera "Z" pisana na rosyjskich pojazdach wojskowych skojarzyła się z

takimi słowami jak “zwyrole” czy “złoczyńcy” ?

Mi się skojarzyła tak najpóźniej jakoś w drugim miesiącu wojny

W takiej sytuacji ukraińscy bohaterowie bronią nas przed bandą ruskich zwyroli, sku****li i złoczyńców XD

2 polubienia

A wiadomo co w końcu znaczy ta litera?

1 polubienie

Pewnie to co napisałem haha :smiley:

Pewnie o Związek Radziecki

Jest kraj Związkowy Rosji i Białorusi oficjalnie

Nikt nie wie. Trzeba by się cofnąć do początku wojny. Na niektórych pojazdach było “V”

1 polubienie

To od Grupy Vagnera bodajże

1 polubienie

Różne wyjaśnienia czytałam.
Z - z Rosji
0 - z Białorusi
W sumie nie wiadomo. Są także przypuszczenia, że jest oznaczanie pojazdów literą to po to, by ruskie onuce nie atakowały swojaków.
Mi się ta litera kojarzy z ZERO lub jak uczciwie przyglądam się tym ruskim pojazdom, to ze słowem ZŁOM :wink:

2 polubienia

Ja to sięnawet dziwiłam, co oni tak tą taśmą izolacyjną wszystko obklejają, ale to jakaś wstążka jakiegoś Jerzego jest czy coś :thinking:

1 polubienie

W końcu ludobójstwo w Mariupolu, Buczy czy Irpieniu zdawałoby się potwierdzać moją tezę XD

v to pewnie od варвар =barbarzyńca

1 polubienie

Warwar to barbarzyńca po rusku lub ukraińsku?

Tak, w obu tych językach.

1 polubienie

zapomniani barbarzyńcy

1 polubienie

Jak słuchałem ostatnio Zełeńskiego to po ukraińsku świat to “swit” a po rosyjsku “mir” jak ruski mir

A dzieci po ukraińsku “diti” a po rusku “dieti”

Pamiętam jak w dworzec w Kramatorsku przywaliła rakieta balistyczna z napisem “za dieti” co wskazuję na wielkie pranie mózgu w ruskim mirze

A Ukraińcy pisali na maskach samochodu “diti”. Nie wiem jak pisać cyrlicą xd

Ukraińcy ustali że literami oznaczają daną grupę armii która jest przypisana do danego rejonu Ukrainy np.grupa armii z literą Z jest przypisana do działań w Donbasie z kolei Z wpisane w kwadrat oznacz grupę armii mającą działać na Krymie

2 polubienia

Nawet nie widziałem litery Z wpisanej w kwadrat xd

Są jeszcze inne litery jak X,O wpisane w kwadrat lub w okrąg ale widziałem to tylko na jednym nagraniu

1 polubienie