Czy w Polsce panuje coraz większa znieczulica i żądza pieniądza?

Odnoszę wrażenie, że ludzie już od dłuższego czasu zachowują się gorzej niż hieny, selekcja ludzi, na lepszych i gorszych, plebsow i bogaczy. Przykład sprzed kilku dni, gdzie człowiek zaslabl w pracy, to szefowa wywiozla do lasu i rzuciła jak śmieci

2 polubienia

wczesniej taki “kochany pracodawca” zostawil kobiete na przystanku jak pamietam.
zadza pieniadza? placa grosze, na czarno i boja sie o wlasny tylek jak sie wyda.

2 polubienia

Jest źle , będzie gorzej , sądzimy , że mamona nas wywinduje , gówno prawda , słoma z butów zawsze wylezie.

1 polubienie

Bo szary pracownik to bydło, byleby tyrał za glodową pensję, a jak się “zepsuje” , to wywalić do rowu. Tak dzisiaj traktuje się ludzi

1 polubienie

Niedługo człowiek będzie przechodził przez pasy, samochód go przejedzie, to nikt nie pomoże a i jeszcze zeskrobia z asfaltu i wyrzuca do śmietnika, bo po co plebsa ratować. Polska zamienia się w Chiny

1 polubienie

A co ma się wydać? Nie musi mówić że u niego pracował, nikt mu nie udowodni. Wezwać pogotowie można i później z imigrantem umówić się na pokrycie kosztów leczenia. W szpitalu nikt nie będzie drążył sprawy dlaczego nie ma ubezpieczenia jeśli zadeklaruje się pokrycie kosztów. Lekarze to też ludzie.
Ale ludzie to chytre świnie.
Jeśli ktos jest człowiekiem to znajdzie wyjście z sytuacji w takim przypadku.

1 polubienie

Nie przesadzaj my. Mam coś na pocieszenie :grin: jeden z moich prezesów był nim po znajomości, wsiok , ignorant, przerost formy nad treścią, ale szalał , zmieniał bryki, a co? stać go na raty z takiej pensji. Nagle przełom, główny prezes zrobił czystki , wywalił cwoka :grin::grin::grin::grin: zapierdziela teraz jako fizyczny zeby bryczkę spłacić. Jest sprawiedliwość na świecie.

1 polubienie

Co do lekarzy to też są mieszane opinie. Ostatnio wezwalem karetkę do dziewczyny, która jest w 8 miesiącu ciąży. straszne miała skurcze, rzygala jak kot jakims czarnym płynem, a lekarz miał wieeelkie focjy i pretensje, że musiał przyjechać. Jak się potem okazało, gdyby nie udzielono jej pomocy, prawdopodobnie by poronila

Nie poroniła a urodziła . Aż dziw że tak ja potraktowali, to najtrudniejszy okres ciąży.

Służba zdrowia w Polsce to rak, umieralnia, gdybym nie kazał lekarzowi napisać na kartce, że bierze za partnerkę odpowiedzialność nie udzielając jej pomocy, to pewnie byłaby tragedia. Płacimy wszyscy ogromne składki i podatki, dosyć tego

No wiem że są różni ale w ubezpieczenia nie wnikają, mają to gdzieś, grunt żeby kasa się zgadzała. Jeśli nie ma chętnego do zapłaty, wtedy zaczyna się dochodzenie. Zresztą zazwyczaj na zgłoszenie samego poszkodowanego.
Normalny pracodawca jeśli zatrudnia na czarno to jest przygotowany na takie akcje i tak na tym nie traci.
Ten idiota który zaopatrywał Lidl w warzywa też tak postąpił z pracownikiem, afera była i niby Lidl miał się wycofać z umowy z nim, ale jak zrobił naprawdę to niewiadomo. Takich powinno się wsadzać do kicia conajmniej na rok.

Mojej mamie powiedzieli, że chyba ma jakąś niestrawność, tato się wk… i nalegał na konkretną diagnozę, zabrali ją do szpitala, 3 tygodnie później umarła… Miała raka z przerzutami .

Dlatego mówię, to umieralnia, w Polsce lepiej nie chorować, bo nikt nie pomoże. No chyba, że dasz kopertę

Bo jesteśmy narodem kombinatorów. To wina głównie władzy i tworzonego przez nią prawa. Kobita sie wystraszyła konsekwencji za zatrudnianie ludzi na czarno. Spanikowała i zrobiła to co zrobiła. Szara strefa z uwagi na wysokie koszty pracy i biurokrację wciąż ma się świetnie.

Ja byłam w tym samym czasie w szpitalu , na tym samym oddziale tylko w innym mieście, złego słowa nie powiem na opiekę, serie badań i zabiegi.

Nie zwalaj na rząd. To że ludzie są zatrudniani na czarno to oczywiście, że wina kosztów pracy ale to że ktoś człowieka zostawia w lesie to juz sumienie tego pracodawcy. Normalny tego nie zrobi tylko .uj.

No tak ale w tym kraju przez głupie polityczne decyzje trzeba kombinować. Omijać absurdalne przepisy.
Smutne jest to że ten ukrainiec osierocił 3 dzieci. Rodzina musiała robić zbiórkę na transport zwłok.

No przykre.
A ta pracodawczyni zostanie pociągnięta do jakiejkolwiek odpowiedzialności? Powinna im dozgonną rentę płacić gnida.

Do 5 lat więzienia.

1 polubienie

Byleby nie w zawiasach.