Czy w VeloBanku/Getin Banku można odczytać historię rachunku z przed więcej jak 5 lat?

Podobno u nich jest wszystko przechowywane od momentu założenia konta czyli na logikę nawet do 10 lat albo więcej z drugiej strony doczytałem się że banki mogą przechowywać dane z rachunku z 5 lat jak konto jest aktywne jak i zamknięte
Czy po 5 latach rachunek zniknie czy nadal będzie dostępny?

Ja nie wiem. Jestem w ING i chyba aż tak daleko wstecz nie sięgają.

Ja mam w Polsce konto w PKO - tym ze skarbonka.
Zalozone 15 lat temu. Dane dotyczące konta i dostepu zdalnego (stary sposob szyfrowania kodu z karty? Działa. Ile danych jest gromadzone i jak długo? Potrzebnem było sprzed 12 lat- nie od razu, ale mieli.
Nie zdalo się to na wiele, bo kontrahenta juz w żadnym systemie nie bylo. Odpłynął w siną iternetowa dal. Znalezienie czlowieka? RODO stawialo opory…

1 polubienie

Orientujesz się czy po iluś tam latach nawet po likwidacji konta też mogą wyciągnąć informacje o przelewach?

Nie wiem. Trzeba by sprawdzic w ustawie o czasie przechowywania danych do rozliczen podatkowych - tu nie pomogę, bo podatki place w skarbówce hiszpanskiej, a te obowiazkowe czyli VAT, wiadomo? Od lat łapią zlodziei bez skutku.:rofl:
To ?
Gdzie szukać? Pewniejszy bywa US niz bank. Zwlaszcza jesli byla to firma lub zwiazane z dzialalnoscia gospodarczą.

1 polubienie