Czy w waszych krajach też tak dużo mówi się o wojnie i zbrojeniach?

Kiedy odpalam internet albo tv i słucham tego wszystkiego to mam wrażenie że Ukraina dawno przegrała a ja w swojej skrzynce znajdę jutro wezwanie do jednostki wojskowej.

Im dalej na zachód tym spokojniej? Czym się żyje u was?

Mówi się, ale bez paniki
Jest wiele innych tematów, dzienniki nie są transmisją z poligonu.
Politycy wkroczyli w kolejne fazy zmagan wyborczych i fundują zajecie adwokatom i igrzyska pozostałym.
Gospodarka idzie powolutku do przodu, choć sa tendencje do nacjonalizacji kluczowych gałęzi gospodarki, to raczej przez system giełdowy i podatkowy.
Orban ostatnio chcial wykupic duzy pakiet kolei hiszpanskich średniej prędkości.
Publicznie przeprowadzono dochodzenie skąd Wegry na to kasę maja? No cóż, nie wszystkie drogi prowadzą do Rzymu…
Oczywiście dostal figę, nie pociagi…
Ale ile takich numerów jest? Putinowska szajka kombinuje.

1 polubienie

Absolutnie,nie.Zgłaszałem ostatnio na policji,wywieszenie sowieckiej szmaty w oknie nowych lokatorów-sąsiadów…Temat jednak ewidentnie już wyciszony i trudno na prowincji,znalezć większe nim,zainteresowanie.
W Londynie wygląda to inaczej.Są nawet uliczne stoiska-wystawy dotyczące wojny.Coś co przypomina uliczne instalacje jakie w Polsce pojawiają sie np. z okazji Powstania Warszawskiego.
W mediach to informacje jedne z wielu,często poszerzone o reportaże w programach nocnych.

W Niemczech się sporo pisze na temat wojny w Ukrainie. Z niemieckojęzycznych portali czytam najczęściej MSN.de To akurat amerykański portal, ale dla niemieckojęzycznej publiki. Każdy więc sobie może kliknąć i samemu przekonać o czym dzisiaj było dla Niemców. A dzisiaj 3 artykuły o wojnie i Pitunie, godzinę wcześniej o Polsce trochę było.
O dziwo przeciętnie co trzeci, czwarty dzień jest o UFO!
Który polski ogólny portal aż tyle pisze o UFO? Żaden. Dlatego Polacy są w tym temacie w czarnej d…

1 polubienie

Jeśli przy kradzieży złapią Cię za rękę, mów, że to nie Twoja ręka.
Jeśli znajdziesz wezwanie w swojej skrzynce, mów, że to nie Twoja skrzynka.

1 polubienie

Na Zachodzie bez zmian. W Rzeszy :de: panika nie aż taka, by w sklepach brakowało papieru toaletowego.

1 polubienie