Czy wasi krewni i znajomi podzielają wasze poglądy?

Nie no według mnie to dużo mniej pedolenia będzie z przekopem niż bez i płynąć na deleki wschód. A tym bardziej niż gdyby trzeba było się bawić ciężarówkami… XD Ale to takie moje wyobrażenie.

Tyle, że posłuchaj tego filmu ile ten cały przekop będzie kosztować, a to gra nie warta świeczki … Tym bardziej, że jak tirami to im dalej od Rosji tym bezpieczniej …

1 polubienie

Ciągle ta kasa kasa kasa… Na serio się tym przejmujesz ? Ładny obiekt polska będzie mieć… A budowy przekopu w swoim portfelu nie zauważysz XD

1 polubienie

Już lepiej byłoby zbudować jakieś strategiczne autostrady … I tak by się nakradli i tak, a pożytek z tego większy by był …

1 polubienie

A ja mam takie skojarzenie wrazenje że Bartosiak woli Dude xd niż tego tam

1 polubienie

On w tym sporze jest całkowicie neutralny :wink:

Ale prywatnie na pewno kogoś woli i na pewno na kogoś zagłosuje.

1 polubienie

Na kogoś tak, ale nie twórzmy domysłów :wink:

Tutaj też to ciekawie widać XD

Jak widać droga S7 łączy Elbląg z Gdańskiem a wg typa z filmu powyżej czas jazdy to pół godziny …

EDIT: A tu więcej info na temat drogi ekspresowej S7 …

A lookając na mapę tej drogi ekspresowej zrozumiałem, że istnieją dopiero co planowane odcinki (dużo lepiej byłoby je po prostu zacząć budować aniżeli kopać ten cały Przekop Mierzei Wiślanej …

Także jak dla Mnie PiS to komuniści w najczystszej postaci … Zarówno pod względem sposobu myślenia jak i działania (socjalizm) …

Poza tym wszyscy pamiętamy co odpierniczał Macierewicz czy Szydło

Na Zbigniewa Ziobrę, Krystynę Pawłowicz i Macierewicza to ja patrzeć już nie mogę od dawna…

Andrzej Duda to “Długopis” Prezesa …

Serio chcecie, aby Oni rządzili dalej Polską …

Gospodarczo przekop ma niewielkie znaczenie jesli chodzi o przemysl. Mialoby to sens kilkanascie lat temu. Obecnie to ewentualnie turystyka - ale do tego jeszcze potrzebna infrastruktura hotelowa.

2 polubienia

Gospodarczo nic nie zmieni, skrót wodny dla kajaków. O zniszczeniach przyrodniczych nie wspominam. O kosztach tym bardziej.

2 polubienia

Jakis jacht czy niewiellki statek spacerowy tez przeplynie. A co do strat ekologicznych to problem tak do konca nie jest rozpoznany - na razie rosliny, ale jak to wplynie na faunę po przekopaniu?

2 polubienia

Szkoda kasy na to marnować i ryzykować niepotrzebnie katastrofą ekologiczną …

1 polubienie

Posadzi się parę jabłoni z miczurińskimi jabłokami pierwowo sorta wsio i budiet oczień choroszo. :thinking: :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Drzewka pomaranczowe przystosowane do warunkow syberyjskich. Miczurin w planach mial wyhodowanie takowych.
:rofl::rofl::rofl:

2 polubienia

Szkoda gadać Towarzysze … :face_with_monocle: :thinking:

1 polubienie

A nie lepiej było już wymyślić Przekop półwyspu helskiego ? W końcu byłaby to krótsza droga z Gdańska na Zachód … ?

A do tego półwysep helski jest dużo mniej szeroki od Mierzei Wiślanej w miejscu, gdzie planują zrobić ten Przekop …

A za resztę pieniędzy, które mają zostać przeznaczone na ten Przekop Mierzei Wiślanej można by przeznaczyć na polepszenie infrastruktury łączącej Elbląg z Gdańskiem, albo właśnie na dokończenie tej S7