Czy wasi krewni i znajomi podzielają wasze poglądy?

Polityka (partia), LGBT, uchodźcy, aborcja, in vitro, kościół, Unia Europejska.
Czy w tych sprawach jesteście zgodni? Gdzie są największe różnice?

2 polubienia

Każdy ma swój świat XD …

Generanie ludzie są głupi … I stwierdzam to obiektywnie badając i analizując wszystko …

Przykładowo za komuny w Polsce było jak teraz PiSu … Bo nie chcieliśmy się od KK oderwać a komunizm i tak u nas był bo potężna armia ZSRR stacjonowała na granicy PRLu z NRD …

Teraz też pozwalamy KK wyzyskiwać legalnie nasz kraj i jeszcze brniemy w socjalizm … Odsyłam do ostatnich komentarzy birbanta w pytaniach innych osób …

Czesi się przynajmniej zlaicyzowali i mimo że komuna (plus to, że USA odcięło układ warszawski od handlu międzynarodowego) u nich była to nadal są bogatsi od nas - i niestety tak pozostanie biorąc pod uwagę obecne trendy …

No ale Czesi są pragmatyczni i trzeźwo-myślący a my jako naród zawsze mieliśmy tendencje do bujania w obłokach … Co poradzisz ? Nic nie zrobisz …

Dodatkowo fakt, że PiS jest bardziej proamerykański niż prounijny … Wiadomo, że się od Niemiec w 100% nie odwracają, ale mimo wszystko tracimy na tym (biorąc pod uwagę ile moglibyśmy zyskać, a ile rzeczywiście zyskujemy …)

3 polubienia

Wyliczyłes akurat to czym sie w rodzinie nie zajmujemy bo są sprawy znacznie wazniejsze.Ale…Taki dzisiaj dyktat polityki i na podstawie tego co powyzej"weryfikuje" sie ludzi.Jak za Stalina…
W gronie moich znajomych spokój panuje juz wyłącznie na pogrzebach ktorych ostatnio troche wiecej…Trzeba śmierci by przychodziło opamietanie?
Jak widac po tzw. opiniach,nawet tego nie trzeba.Wystarczy ze powiesz jaka partia a juz jestes wrogiem lub kumplem.I na tym wlasnie polega najgorsze zidiocenie tego narodu.
Tak sie sklada ze jako chyba jedyny,bywam na obu imprezach.Zapraszaja mnie pisowcy i Trzaskowscy.Z grubsza moge powiedziec ze potrafie sie dogadac z obiema stronami choc byc moze jest to tez zasluga faktu ze znamy sie od bardzo dawna.Jedyny problem"nieusuwalny" to wlasnie partia.90% moich znajomych jest po kibolsku przywiazanych do swojego słupa.A ja mam zwyczaj sluchac i patrzec i na tej podstawie wyciągać wnioski.I dlatego [taki przyklad] tak jak kiedys bardzo sympatyzowalem z Kongresem Lib-Dem.tak dzisiaj bardziej od PO,nie toleruje tylko PIS i Biedronia.

3 polubienia

@Devil Z moim mężem dzielę sceptycyzm wobec wszelkiej maści polityków. Jeśli już czujemy przymus głosowania :upside_down_face: mamy i różnych faworytów. Moja przyjaciółka ma zupełnie inne spojrzenie na politykę i życie społeczne niż ja. Czasem unikamy kłopotliwych tematów a czasem śmiejemy się wspólnie z perełek serwowanych przez polityków różnych opcji. Nie warto poświęcać dobrych relacji dla politycznych sporów…

1 polubienie

Ja tam krytykuje obie strony zawsze ale natóralnie jestem z mniejszym złem …

1 polubienie

Forum to co innego.Ale gdy jestes w gronie przyjaciół…Czasem nie da sie spokojnie patrzeć ze tyle razem przeszliśmy i nic nas nigdy nie dzieliło,az do teraz gdy rozdarcie w ojczyznie jest najwyrazniej nie dfo zasypania ludzkimi rekami.
Zawsze wydawalo mi sie ze to wspaniale miec takich przyjacioł jak ani moje rodzenstwo ani starsi znajomi,nigdy nie mieli.A teraz…Wszystko jakby szlag trafil gdy czlowiek zdaje sobie sprawe ze ten z tamtym na jednej imprezie juz sie raczej nie spotkają :face_with_raised_eyebrow:

2 polubienia

Moi podzielają. Wyjątkiem jest pandemia…

Znam poglądy znajomych i rodziny. Każdy wie, że pisowców nie lubię i nie zapraszam do domu. Uważam, że poglądy świadczą o człowieku.

2 polubienia

ja mam mamusie mohera
lasa na wyroby czekoladki milka
koniak i oliwki nadziewane anchois jako metoda na oblaskawienie skutkuja

2 polubienia

Znajomi - wszystkie lub większość.
A z rodziną różnie bywa, ale wszyscy na tę samą partię nie głosujemy
W rodzinie chyba najbardziej zgodna jestem z…babcią :slight_smile:

1 polubienie

Co ja przeczytałem XD :dizzy_face:

Z najbliższymi tak, zgadzamy się, a z dalszą rodziną i znajomymi różnie z tym bywa. Raczej pomijamy tematy kontrowersyjne w rozmowach, dlatego nie zawsze wiemy jakie ludzie mają poglądy, chociaż czasem samo wypływa i okazuje się, że można bardzo się zdziwić. Ostatnio odkrywam coraz więcej osób, które demonstrują swoje poglądy polityczne, bo wiadomo, wybory. Na fejsie niektórzy są wojujący. Na żywo wiem, z kim mogę mieć wspólne zdanie, większość jest niewiadoma lub rozmawiam na neutralne tematy wiedząc, że się różnimy. Ale odkrywam też sporo osób, które zmieniają zdanie, motają się na prawo i na lewo, Raz jednych chwalą, a za jakiś czas wieszają psy. Najbardziej naiwne są osoby, które rzucają się z zaufaniem do nowych osób lub szybko zapominają czyjeś błędy, które kiedyś napiętnowali. Naiwnie wierzą, że nowy człowiek zaczaruje im świat i spełni każde marzenie, chociaż jego osobowość i zaplecze i możliwości na to nie wskazują. Mam w dalszej rodzinie osoby, które reprezentują jakieś wartości, w prywatnych rozmowach one wypływają, a jeśli chodzi o to, co lajkują na fejsie, to oczy się otwierają ze zdziwienia.

Masakra - nie wiedziałem (bo nie analizowałem), że ten Przekop Mierzei Wiślanej to aż taka kpina … A jeśli dodamy do tego, fakt iż Jacek Bartosiak stwierdził, że z wojskowego punktu widzenia nie będzie miał większego znaczenia ten przekop mierzei wiślanej to masakra w ch*j …

Przecież tirem można w pół godziny z Elbląga do Gdańska przyjechać … A trochę więcej przeładunku w Elblągu to trochę mniej przeładunku w Gdańsku … A ludzie nie myślą i nie zauważą, że to nie ma sensu …

Ten Bartosiak to byłby jakiś władca polski idealny. Wszystko wie. Mógł startować na prezydenta XD

On wie, że polityka jest brudna a On jest patriotą … Woli się zajmować tym czym się zajmuje obecnie :wink:

Polityka jest jaka jest - On wie doskonale, że jego startowanie w wyborach byłoby bez sensu - woli doradzać rządzącym … Kłaniają się te same komentarze co odnośnie wyborów Maxa Kolonko XD

Z tym, że Bartosiak przynajmniej jest poważną osobą, a Max Kolonko Showman’em …

Ale z tego co słyszałem to on ma tam coś z rządem PiS… Ale to już dawno czytałem, nie wiem co on tam robi ale w sprawie przekopu chyba nie doradzał xd

1 polubienie

On tam nie ma nic ani do PiS ani innych Partii/Polityków… Przynajmniej oficjalnie - przynajmniej publicznie nie ma …

Ale sam spójrz na mapę … Przecież Elbląg jest tak bliziutko Gdańska, że jak to zrozumiałem to stało się dla Mnie jasne, że ten cały Przekop Mierzei Wiślanej nie ma większego sensu … Tym bardziej, że nie mają jeszcze pozwoleń pewnych ponoć związanych z katastrofami ekologicznymi (słuchaj tego typa z filmu…)

Ja się w ogóle tematem przekopu nie interesuje ale wystarczy mi to ze rok temu usłyszałem że dzięki przekopowi statki jeżdżą na skróty i nie muszą przepływać przez Rosję

Ale był szefem tego portu komunikacyjnego PiS naprzyklad xd

https://wyborcza.pl/7,155287,23916542,kim-jest-przyszly-szef-centralnego-portu-komunikacyjnego-wybitny.html

1 polubienie

Hehe - serio ? No bez przesady … Spójrz na mapę Polski … Przecież skoro z Elbląga do Gdańska można tirem w pół godziny przyjechać to ten przekop to jak mówił @birbant kompletna kpina … Przecież wystarczy otworzyć kilka więcej firm transportowych a tacy tirowcy mogliby bez problemu wracać do domu na noc …

A ten Przekop Mierzei Wiślanej to najpierw trzeba na Wschód płynąć, aby potem po przepłynięciu tego Przekopu z powrotem na Zachód odbić… A nawet jeśli jakiś statek by płyną na Finlandię, Sankt Petersburg w Rosji, Litwę, Łotwę czy Estonię to i tak to pół godziny tirem NIE będzie takie straszne (a pamiętajmy, że tam akurat mało co będzie płynąć tym bardziej z okolic Elbląga, bo pamiętajmy, że połowie Polski i tak bliżej jest do Gdańska (największego portu Polski) niż do Elbląga) …

Także @birbant ma rację, że ten przekop Mierzei Wiślanej to totalna kpina …

Przekop Mierzei Wiślanej to kpina - Z Elbląga do Gdańska jest pół godziny drogi tirem ...