Czy wg. ciebie egipskie piramidy budowali ludzie?

Bo mnie trudno w to uwierzyć.

Zależy jak niewolników zaklasyfikujesz :wink:

@ciekawie podobno wg najnowszych badań, piramid wcale nie budowali niewolnicy. Ich wydajność była tak niska, że nie daliby rady. Odnaleziono zachowane manuskrypty wg których za budowę w większości odpowiadali robotnicy najemni, ponoć całkiem nieźle opłacani.

5 polubień

Budowali ludzie tylko po co?
Dubaj?

Kwestia organizacjj pracy i zbiorowego obłędu

Jak faraon płacił, to chętni się znaleźli. Wtedy z pracą wynagradzaną w złocie było raczej krucho.

2 polubienia

Ponoc w piwie i chlebie te faraony płaciły

2 polubienia

Też dobrze. Jak masz pracę przez 20 lat i musisz się martwić o żarcie?

2 polubienia

Mam napisać, kto je budował według mnie? No nie napiszę, bo nie będę miała z kim pogadać. :smiley:

3 polubienia

Cenzura nie przepusci?

1 polubienie

To nie to… Nigdy nie używam wyrazów niecenzuralnych, bo nawet nie potrafię. :smiley:

3 polubienia

Kolego, @Devil, gdybyś, zamiast narzekać, że tu się nic nie dzieje, czytał, co piszą inni, to nie zadał byś tego pytania.

Piramidy budowali ludzie i tu się kłaniam w kierunku @ciekawie, nie byli to niewolnicy, a wysoko, jak na tamte czasy wykwalifikowani fachowcy. Nieraz całymi pokoleniami, tworząc na czas budowy danej piramidy swoiste miasteczka przy głównym palcu budowy, w których mieszkali ze swoimi rodzinami. I nie robili tego za darmo, byli dobrze opłacani.

W budowaniu piramid nie ma nic cudownego, ani kosmicznego, tylko umysł ludzki i praca ludzkich rąk.

3 polubienia

A może te piramidy budowali jednak kosmici, którzy następnie dokonali doskonałej mistyfikacji i podrobili dowody na ludzkie pochodzenie budowli. :thinking:

1 polubienie

Na Boga, nie mieszajmy do wszystkiego kosmitów. Zresztą my też nimi jesteśmy.

4 polubienia

Czyli jednak piramidy są dziełem stworzeń z kosmosu. :smiley:

4 polubienia

Coorva,zaczyna sie…
A harmonik siedzi na ksiezycu i,pierdzac w stolek,peka ze smiechu😬

3 polubienia

Piszę o kosmitach w kategorii żartu.

2 polubienia

Jak wkrotce zauwazysz,zrobi się"powaznie".To tylko kwestia czasu.A pewnie jeszcze"tajemniczo":blush:

1 polubienie

Harmonik to boso po słońcu biega. :smiley_cat:

3 polubienia

Spokojnie, moderacja jest milosniczka SF i to z gatunku “twardej” nie fantazy :joy:
Kosmici niestraszni. Choc diabli wiedza czy nie czają sie gdzies po krzakach?

2 polubienia