Czy wiecie, że dzis mamy wzruszającą rocznicę?

Równo 33 lata temu komunistyczna Rada Państwa PRL powołała Julię Przyłębską na sędzię!
Gratulujemy towarzyszce!

5 polubień

image

Odkrycie towarzyskie.

1 polubienie

Probuje znalezc wiadomosci o niej w google, ale tam przewazaja negatywne i sprzeczne - w sumie niejasne

Osoby z tak wielkim doświadczeniem, będące jednocześnie prawymi obywatelami Państwa Polskiego są idealnymi kandydatami do sprawowania tak odpowiedzialnych funkcji, bo tylko takie osoby gwarantują sprawne działanie Państwa i bezstronne rozstrzyganie każdej wątpliwości dotyczącej zgodności z konstytucja.

No i prawidłowo. Juz Ci wyjasniam - to jest pisowska miernota (sędzia , która ledwo zdała na tróje egzamin sędziowski, za komuny działała w ZSMP, komunistyczna Rada Państwa powołała ja na sędzię Sądu Rejonowego, gdzie miała fatalną opinię, a teraz PiS ja zrobił prezesem Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście jest marionetka w rekach Kaczyńskiego.
I najciekawsze - Duda, cały czas krzyczy (tak, on nie mówi, on krzyczy!) że trzeba usunąc wszystkich komunistycznych sędziów! Tymczasem ona mu nie przeszkadza, podobnie jak komunistyczny prokurator ze stanu wojennego Piotrowicz, który tez jest w Trybunale.

6 polubień

E… pominę sobie to święto. Jakoś ciężko mi się wzruszać myśląc o sędziach :wink:

2 polubienia

Jeszcze taka ciekawostka - Przyłebska, jako pierwsza w historii Trybunału Konstytucyjnego ma tylko tytuł magistra (przedtem byli to profesorowie i doktorzy praw), więc gdy objęła to stanowisko, kazała usunąć portrety poprzedników z siedziby Trybunału oraz na stronie internetowej, gdzie byli oni wymienieni kazała usunąć tytuły naukowe, żeby jej “mgr” nie kłuł w oczy :slight_smile:

7 polubień

Tego typu informacjami coraz szerzej otwierasz mi oczy. Jak dostanę wytrzeszczu to głównie przez Ciebie :slightly_smiling_face:

2 polubienia

A to nie wiedziałas o tym???

O ZSMP nie wiedziałam. :stuck_out_tongue:

Tez sie dowiedziałem niedawno. Czarzasty wrzucił taki tweet, który byl szeroko udostepniany (cytuje z pamięci):
“Byłem w ZSMP razem z Julią Przyłębską, w PZPR razem z Piotrowiczem. Oni zapisali sie do PiS i zrobili kariery a ja głupi wciąż sie uczę”

5 polubień

Nie ważne że damska Dyzma. Ważne że prezes ją lubi.

Bywają u siebie na kolacyjkach. Zgodnie z zasada podziału władzy.

1 polubienie

Tylko kolacje? Prezes chce zachować dziewictwo?

Jego kobieta zycia jest Polska. Polska jego marzeń.
3,14eprzy ją codziennie!

2 polubienia

A nawet ją rucha. A Polska to widać lubi. Takie rżnięcie.

1 polubienie

To odwrotnie niż ja. Zawsze wolę towarzystwo mądrzejszych ode mnie, niż głupszych :slight_smile:
Bo lepiej z mądrym zgubić, niż z głupim znaleźć!

1 polubienie

33? To taka chrystusowa liczba…masz powinna być!

1 polubienie