Czy wierzycie w oficjalnie podany poziom inflacji w Polsce na poziomie 2,9 procent?

Większość cen wzrosłą w stopnmiu dwucyfrowym. Niektóre produkty nawet o 30%. A rząd nam wmawia że inflacja wynosi tylko 2,9%.
Na szczęście jest poseł Brejza
Na szczęście bo to on odkrył już kilkanaście afer i nieprawidłowości w obecnej władzy.

2,9? To, przecież inflacja nie jest.
Nie pamiętam dokładnie, ale 3 lata temu, podawano spadek wartości, nieco więcej ponad 3%.

Podejrzewam, że teraz oscyluje w granicach 5% i ma tendencję wzrostową. Już trzeci tydzień w Polsce jestem i zaszokował mnie wzrost cen w porównaniu do zeszłego roku.
Niektóre artykuły kosztują tyle, co w Holandii przeliczając na euro.

6 polubień

Tez to zaobserwowalam

3 polubienia

No, ale przecież wybory idą, a nie można straszyć wyborców. Jeszce powiedzią że Polska w ruinie. Albo napisza coś o “aferze stoczniowej

1 polubienie

Wiesz co? To niech oni te wybory wygrają. Wkurwiony naród z komuną sobie poradził, to z nimi też, gdy przyjdzie kryzys.

3 polubienia

Fakt. A po wyborach dalsze niespodzianki - podwyżka cen prądu odłożona na rok - nawet o 30%, podwyżka składek na ZUS, obniżka wojskowych emerytur, zamknięcie kilkudziesięciu małych szpitali - o tym wszystkim PiS głośno nie mówi, ale zamierza to zrobić od razu po wyborach, na fali poparcia. A skończyć to się może nowym Majdanem

2 polubienia

Nowym majdanem? Gdyby totalna opozycja miała miec poparcie to już zamach stanu z grudnia 2016 by się im udał :rofl:

Gumniany, o czym ty rozmawiasz? Bo nie za bardzo na temat.

Jak każdy troll

1 polubienie

Sam jesteś trollem xd

Nie na temat owszem, ale domyślam się że @GumowyKrokodyl ma na myśli to.

Tak. Ale niektórzy reaguja bardzo agresywnie jak widać XD nie musimy tego oglądać na forum chyba…

Czyli jeden z licznych przykłądów łamania prawa przez partię rządzącą.

Pamiętam mgliście ten incydent, ale usiłowanie zamachu stanu, pamiętałbym o wiele bardziej.

3 polubienia

Czy jest jakaś partia rządząca, która by nie złamała prawa? …

2 polubienia

Bo też i zamach stanu to określenie mocno na wyrost. Dla wspomożenia własnej pamięci przeczytałem sobie artykul który podlinkowałem z mojej poprzedniej odpowiedzi, i przy okazji się dowiedziałem że polski Twitter utworzył na ich potrzebę hashtag #ciamajdan - i racji odmówić mu nie sposób… :wink:

1 polubienie

Pewnie nie. Ale żadna nie zmasakrowała prawa i demokracji w taki bezczelnych sposób, mówiąc językiem przestepców - PiS od początku szedł “na rympał”. Przejął wszystkie instytucje pańśtwowe i próbuje scentralizować na Nowogrodzkiej co tylko sie da

Tak dalece mnie to nie zainteresowało. Chodziło mi tylko, konkretnie o to, co napisał gumniany. Totalną opozycję już mu odpuszczę.

Tzw. wskazniki makroekonomiczne mozna naginac wg wlasnej woli, dopoki nie podaje sie metody liczenia. Nie wiem jak badania prowdzi eurostat, ale jesli przyjmuje jednolite kryteria dla wszystkich krajów to moga byc dane wiarygodne. Poszukam na stronach UE (dla zainteresowamych - wszystkie oficjalne dokumenty sa też publikowane po polsku)
A co do wzrostu cen? Nie jestem az tak na bieżąco, zeby zabierac glos.
Dla mnie niepokojace jest cos innego - sztuczne utrzymywanie kursu zlotowki. Bo coś mi sie wydaje, ze nie jest ona tak “mocna” jak to wmawiaja.

1 polubienie

Przecież to nie obrażanie. Sami nazwali się totalna opozycja. A że teraz można tak z nich ironizowac to trudno… A miał to być początek polskiego majdanu ale się nie udało :rofl: