Czy wierzycie w przepowiednie, na temat końca świata?

przeciez zartuje…
niestety z takimi osobnikami sie spotkalam´.
i prosze mnie nie obrazac, bo ja raczej jak mam troche czasu i checi to podejrze co na FB pisze nasz dawny forumowy kolega (ze starego) na temat zjawisk niekoniecznie na dzień dzisiejszy wytlumaczalnych.

1 polubienie

No jakos wybrnęłaś… Nie obrażam sie, ale kolega Gwiezdnik jak widzę, nie jest w tym temacie glapami karmiony. Nie wypada mu tu go psuć.

@benasek @okonek nie ma co się spinać. W żartach nie ma nic złego, a ten temat jest dość “egzotyczny”. :slight_smile: Do tego, ludzie mają różne opinie, czy podeście.

1 polubienie

I maja do tego prawo. Musielibysmy wiec ustalic piszemy powazniez czy robimy sobie jaja. Do tych drugich rrownież nie trzeba mnie dlugo namawiać a z kolezanka okonek krzywdy sobie nie zrobimy… Za dlugo się znamy.

2 polubienia

ale my sie nie “spinamy” - po prostu mnie denerwuje to, że ludzie wierzą w fikcję nie zwracając uwagi na to co sie dzieje faktycznie.
bo jesli ktos uznał, ze ludzkość osiągnęła optimum rozwoju i tylko się będzie cofać? ewolucja trwa dalej - a ze ma zwyczaj różnymi ścieżkami chadzać? zwykle do przodu.
dysponujemy coraz lepszymi narzędziami, ale część z nich, jeśli sie nie interesujesz jak wygladalo ich powstawanie może byc uznana za czarną magię. I do tego uporczywe trzymanie sie utartych schematow myślowych? jak bogowie to z nieba, a jak diabły to spod ziemi?

2 polubienia

Nalerzy szanować te prawo, nawet jak się nam osobiście jakiś pogląd nie podoba, o ile te poglądy nie prowadzą do destrukcji, nie powodują bezsensownego cierpienia, nie prowadzą do dominacji, i niewolnistwa.

2 polubienia

Wracam co kilka miesiecy do tematu, informujac wszem, ze podchodze powaznie. Dzieki temu kilka osób w zupełnej tajemnicy opowiedziało mi swoje historie z nieznanym. Osoby te sa z Pytamy. Jedna ze starego, inne z tego.
One przezyly pewne historie i im sie kitów nie wcisnie. Jednoczesnie prosily o anonimowosc.

2 polubienia

I tu jest problem - ludzie, ktorzy spotkali się z czyms dziwnym, nieznanym, zagadkowym? Boją się o tym mówić, żeby ich o schize lub głupotę nie podejrzewano.
Inna sprawa, ze o ile w przypadku “duchow”, miejsc nawiedzonych i zjawisk nazywanych paranormalnymi to jakiegos schematu (po odsianiu szarlatanów) mozna się i jakiejs logiki doszukać? Duchy i inne demony?

To już w przypadku kosmitów? Prawdopodobienstwo zderzenia sie z takowym, nawet w miejscach gdzie zwyczajowo wystepuja w postaci materialnej jest nieduże.
A swoją drogą sa takie miejsca w Hiszpanii, gdzie występują bardzo nietypowe zjawiska pogodowe, czy jeszcze cos wiecej? Nie wiem?
Ludzie tam często błądzą, tracą orientację i wpadają w histerię.

Ale na pewno jak ktoś przesądny i straszony całe życie mocami piekielnymi ma duże szanse na zawał.

2 polubienia

Co to oznacza w ogóle “glapami karmione”? Nigdy czegoś takiego nie spotkałem. :slight_smile: Wiem, to głupie, ale jestem ciekawy.

1 polubienie

Z logiką jest tak, że można rozciągać jej ramy. Np powieść fantazy, która jest dobrze napisana, i nie ma zaprzeczeń, jest w pewnym sensie logiczna. Nawet jeżeli to twór czyjejś wyobraźni. Jest też logika racjonalna, która odrzuca wszysko czego nie da się udowodnić, w sensie naukowym. Na świecie dzieją się rzeczy niewytłumaczalne. Ludzie próbują to jakoś wyjaśnić, i wymyślają, co zdaje się im logiczne. Do tego, to są tematy, które można interpretować, więc dopasowywać do swoich poglądów. Ogólnie, temat rzeka.

1 polubienie

Glapa to gwarowe okreslenie wrony lub innego czarnego skrzydlatego cawaniaka.
W Łodzi używane, ale jak widać w Poznaniu też?

1 polubienie

Ja nałogowy pozeracz SF, od wczesnego dziecinstwa.
Z trawieniem fantazy jest gorzej, ale granica pomiedzy jednym i drugim sie juz powoli zaciera.
W gry komputerowe tego typu nie gram.
Za to bardzo podobaja mi sie grupy rekonstrukcyjne. Trzymajace się faktów historycznych, ale nie fanatyczne.
A ulozenie historyjki, gdzie założeniem jest zrezygnowanie z jednego z obowiazujacych praw fizyki? Moze być ciekawą zabawa ćwicząca wyobraźnię.

1 polubienie

Sprawy z ufo czy jak je tam zwal są często pozbawione znamion wszelkiej logiki. Nie ma tam równiez zgodnosci ze znanymi prawami fizyki. Jest to w moim odczuciu jedna z najwiekszych dotychczasowych tajemnic ludzkości.

1 polubienie

U nas na wrony mowili gapy, nie glapy.

1 polubienie

Prawa fizyki sa prawami fizyki. Tylko może nie wszystkie znamy? W koncu nasze zmysły sa ograniczone.

1 polubienie

A to jednak jest roznica. :wink:
Z gwarą tak bywa.

2 polubienia