Czy wiesz że nasz rząd nas truje i cofa daleko w tył jeżeli chodzi i poprawę klimatu?

Nie zrozumiałeś jak widzę Pisałem o tym że ludziom puszczają hamulce i dopuszczają się najgorszych bestialstw w pewnych sytuacjach i tak było by w takim wypadku I zapewne szybko byś zginął zabity przez jakiegoś psychola Zauważ że wizje w takich produkcjach są ugrzecznione i to sporo Wolałbyś taki świat w którym nie możesz spokojnie w nocy spać bo twój kompan będzie chciał cie zabić i okraść z prowiantu albo bojąc się że napadną cię jacyś złodzieje lub jacyś zwyrodnialcy?

1 polubienie

uwielbiam ten surrealizm Polakow, “bedziemy”, nie bedzie, zadnego my, wegiel sie bedzie sam palil, a ty bedziesz podpalka

Wolałbym taki świat niż umrzeć w kataklizmie… Xd

W Niemczech bez przerwy słyszę o protestach przeciwko polityce węglowej. Żyję na pograniczu dwóch społeczeństw. W tej materii nasze jest według mojej oceny zdecydowanie do tyłu. (Nie mam tu na myśli społeczeństwa Pytamowego, poza chyba jednym wyjątkiem, ale tu się nie będę wypowiadał, bo nie warto).

1 polubienie

Skoro tak no to chyba nie mamy o czym rozmawiać Skoro nie docierają do ciebie proste argumenty Nie umarłbyś w kataklizmie to umarłbyś w takim świecie i to dość szybko zabity przez innych ocalałych albo z głodu Na jedno wychodzi Ten świat który tak ci się podoba zabiłby cię tak samo jak ten kataklizm

Nie wiesz tego, człowiek zawsze chce walczyć o przetrwanie. Jeżeli ty wolabys zginąć po uderzeniu meteorytu niż przeżyć w schronie i starać się później żyć jak najdłużej to twoja sprawa xd

Ale Zdajesz sobie sprawę że na pytamy ktoś (ja jeżeli o mnie chodzi.) może pisać coś po prostu na jaja bo nie lubi atakowania PiSu i tak sobie pisze ironicznie ale wszyscy to biorą na poważnie. A zresztą przecież nie żyje w Polsce i do węgla mi bardzo daleko XD

Ja tylko chciałem pokazać ci że to nie była by żadna przygoda czy zabawa tylko walka na śmierć i życie z ludźmi głodem,klimatem czy zwierzętami I że nie masz pojęcia do czego zdolni są ludzie w dodatku podałem przykład z historii i inne argumenty Oraz że nie masz się czym zachwycać bo to nie będzie gra czy film Tak jak twd który pokazuje realia takiego świata tylko do pewnego stopnia

1 polubienie

Zdaję sobie z tego sprawę. Pisz sobie ironicznie. Nie oczekuj jednak, że będziesz poważnie traktowany.

"Gumowy to dziecko. Zrozumcie. Jeszcze nie ma tylu fałd na mózgu co my :wink:"

Amen.

1 polubienie

Ogólnie popieram ekologię, ale mam obawy tego typu, że największym trucicielem jest klasa średnia, ale to biednym będzie się najbardziej obrywać egologią. Klasa średnia przyzwyczai się do wyższych cen oraz kosztów, więc nadal będzie truć i dawać się naciągać wielkim firmom, a dla biednych zabranie ciepła i taniego prądu.

Jeśli wierzyć serialom paradokumentalnym TVN-u, klasa średnia ma wszędzie pełno światła i świeci nim z byle powodu. Owszem, to światło LED-owe, ale jest go mnóstwo, więcej niż światła żarówkowego: światło w szafkach, światło nad szafkami, światło pod szafkami, światło przed szafkami, światło za szafkami, światło obok szafek, światło w szufladach, podświetlane schody, podświetlane podłogi, podświetlane okna, podświetlane ściany. A wszystko to mimo posiadania wielkich okien, które miały służyć oszczędzaniu prądu, ale jak widać, ich jedyny skutek to większy wyciek ciepła, więc klasa średnia musi zużywać więcej gazu lub węgla do ogrzewania swoich wielkich domów, bo oczywiście klasa średnia musi mieć wielkie domy, mimo że nie posiada wielkich rodzin i oczywiście ten wielki dom musi mieć wielkie okna oraz mnóstwo światła LED-owego.

Podobnie rzecz się ma z ekranami LCD. Ludzie myślą, że skoro LCD jest energooszczędne, to telewizory mogą rosnąć w nieskończoność. Ekrany CRT były prądożerne, ale telewizor CRT nie dałby rady urosnąć aż do 70 cali.

4 polubienia

Najmocniej przepraszam, ze się wtrącam, ale pierwszy raz słyszę o ukraińskich jednostkach wojskowych w II wojnie światowej, a już w Powstaniu Warszawskim, to całkiem jestem zaskoczony.
Chodziły pogłoski, że powstanie pacyfikowali Rosjanie z dywizji Własowa, ale to też nieprawda.

Nie wiem czy ta informacja jest prawdziwa ale czytałem kiedyś że w powstaniu walczył ukraiński legion SS Galizien

Nie walczył. Fakt, o tej jednostce zapomniałem, za co się kajam. Była jakaś kompania własowców, bardzo krótko i szybko j przerzucono na jakiś inny front. Po dniu, czy dwóch.
Pogłoski, że SS Galizien walczył w Warszawie wzięły się z propagandy prasy AK. To samo o rosyjskich Kałmukach.

Ciekawe, to co piszesz
Ipo zastanowieniu przyznaje ci racje

1 polubienie

Zmiany klimatu nie mają nic wspólnego z działalnością człowieka. Jest to jawne oszustwo, by banda cwaniakow mogła zarabiać