Czy wiesz że nasz rząd nas truje i cofa daleko w tył jeżeli chodzi i poprawę klimatu?

Ale wychodzi na to że PiS myśli nawet o ludziach po wielkim kataklizmie…

którego sortu? :wink:

1 polubienie

A który sort może mieć dostęp do schronow XD🤣

Taaa mają w doopie wszystkich łącznie z Tobą.
Ten kataklizm to oni nam dopiero zrobią i zobaczymy, jak się będziesz wtedy śmiał.

1 polubienie

Kler

Jak to mówił dzisiaj Pan stonogaXD
Bilet kupiony XD

Myślę że więcej porządnych ludzi dostanie nadzieję na ocalenie

Opozycja też?

Aleś żeś odbiegnal od tematu

To jest chłodnia, @Leone-Marco a te wyziewy, to przede wszystkim para wodna.

1 polubienie

Wiem o tym,mieszkalem obok elektrowni Jaeorzmo III komin kotlow elaktrowji ma 350m
Najwyzszy komin w Europie,
W tej chwili jest to ekologiczna elektrownia,speniajaca wszystkie wymogi ochrony srodowiska,
Obecnie jest powiazana z kopalnia Jaeorzmo,gdzie towniez wybudowano w latavh 90’ odsiarczalnie mialow,ktorym to jest opalana elektrownia.
Nie potrzebne Polsce elektrownie jadrowe,tuyko inwestycje w elektrownie weglowe,

1 polubienie

Pomijając fakt, że tu akurat widać “czysty” dym, i to na pierwszy rzut oka… Inwestycje w węgiel w obecnym czasie i choćby był możliwie jak najbardziej ekologiczny, to uparte tkwienie w świecie, który przemija. Od węgla wszędzie się, szybciej lub wolniej, odchodzi na rzecz “czystej energii”. Nikt tego nie zatrzyma, bo jest taka Polska, która inwestuje w węgiel.
Nie popieram też elektrowni atomowych, zgadzam się, że nazywanie energii z niej pozyakanej “czystą”, to w sumie śmiech na sali. Elektrownie atomowe mają krótki czas eksploatacji, potem są wygaszane…albo funkcjonują aż do, w najlepszym wypadku, bycia o włos od jakiejś tragedii, bo zalecany czas eksploatacji został olany. Do tego wszelkie odpady, które są mocno radioaktywne, a których właściwie nie umiemy utylizować, możemy tylko składować szczelnie zamknięte możliwie jak najgłębiej. Błagam, jak to jesg troska o środowisko, to…
Ale korzystanie z kilku naturalnych źródeł energii naraz, żeby się uzupełniały? Do tego, węgiel lub gaz jako dodatkowe uzupełniające źródło, jak tamte okażą się niewystarczające. Mogłoby działać, ale pewnie, przynajmniej z początku, za bardzo by się nie opłacało.

2 polubienia

Wcale by się nie opłacało, bo kto by wtedy kupował limity CO2? Kto śrubowałby normy i naliczał kary za ich przekroczenie? Hipokryzja tych “dbaczy” o środowisko aż bije po oczach.

Tylko kto według ciebie będzie wydobywał ten węgiel po apokalipsie? Cywilizacja nie istnieje tym samym nie działają kopalnie nie ma eksportu/importu Skąd go weźmiesz? Musiałbyś dotrzeć do miejsca gdzie on się znajduje gdzie był umieszczony po wydobyciu pomijając fakt że inny ocalali mogli wcześniej rozkraść ten węgiel a gałązki,kłody są wszędzie Co wybierzesz szukanie węgla po opuszczonych kopalniach czy zbierzesz chrust z parku?

1 polubienie

Po pierwsze,tak robil każdy rząd a nie tylko Morawiecki.A po drugie,jak w warunkach średnio bogatego kraju,chcialbys przestawić stery na energie jądrową?Tak aby nie trwalo to kolejnych 50 lat?

3 polubienia

W Polsce mieszkalem na terenach gorniczych.
Do dzisiaj w lasach kozna spotkac tzw.biedaszyby.
Z tych wyrobisk ludzie pozyskiwali wegiel ludzie,z glebokosci 5-15m,bez szybow wydobywczych,wystarczyly kilofy,lopaty kubly.
Tak,ze jest mozliwe pozyskiwanie wegla prymitywnymi sposobami.

Nawet nie masz pojęcia co mówisz Wiesz chociaż co działo się na Wołyniu? Co robiły Ukraińskie jednostki w czasie Powstania Warszawskiego? Domyślam się że nie A to wszystko było w cywilizowanych czasach A co dopiero po apokalipsie gdzie przestana obowiązywać wszelkie prawa

1 polubienie

No wlasnie i o to mi chodzi xd

Ciekawe co powiedz jak cie jakiś psychol zabije Tak jak ten co zabił te 10 letnią dziewczynkę Nawet nie będziesz miał pogrzebu a twoje zwłoki rozdziobią wrony i kruki A on zabijać będzie dalej

Ale ja nie mówię że chce w tej chwili nagle mieć taki świat, podoba mi się taki postapokaliptyczny klimat świata jaki jest przedstawiany w filmach czy grach i jeżeli byłby jakiś kataklizm a ja miałbym być jedna z kilkudziesięciu tysięcy osób ocalonych na świecie to wolałbym przecież taki świat niż zginąć jak pozostałe kilka miliardów ludzi xd