czy wiesz, że...

…zdanie…

Wydrze wydrzę wydrze wydrze wydrze wydrzę.

…jest poprawnym stylistycznie i logicznie brzmiącym zdaniem?

4 polubienia

Aha a po polsku co to znaczy? xd

A yeti yeti yeti.

1 polubienie

To mnie zaskakujesz
Tego nie wiedzialam
A teraz przetlumacz to na ludzki jezyk

Tak, czytalam, ale cos mi nie pasuje…

@ata-ata sprobuje: wydrze wydrzę (dziecko wydry)
wydrze (wydrze)
wydrze (komu, czemu? tej matce)
wydrze wydrzę (dziecko wydry)

Nie wiem, czy to zrozumiale…:slight_smile:

5 polubień

Brawo !
Swietnie wytlumaczylas
Zrozumiale

1 polubienie

A ja w pierwszym odruchu przetłumaczyłam chyba trochę inaczej niż @elsie
Wydrze (wydrzątko należące do wydry) wydrzę (wydrzątko) wydrze (od: wydzierać) wydrze (tej wydrze) wydrze (należące do wydry) wydrzę (wydrzątko).
Edit: chyba jednak tak samo, tylko na początku źle zrozumiałam elsie, sorki :joy:
Czyli, z polskiego na nasze: jedno wydrzątko zabierze wydrze drugie wydrzątko.

3 polubienia

Tak samo to sobie mozolnie poskładałem @elsie lecz stwierdzam, że to jest masło maślane na wysokim poziomie. Poważna przewaga tekstu nad treścią.
Jednocześnie jest to świetna parodia typowej informacji internetowej, gdzie podstawowe zdania kikakrotnie w niezmienionej postaci pojawiają się w jednymn “artykule”.

3 polubienia

Patrząc na to jako miłośnik zagadek językowych, jest to jeden wielokrotny homonim w połączeniu z homofonami.

3 polubienia

jest tego wiecej, a nie porownujcie tego tekstu kolego @Antykwa z wypocinami wspolczesnych newsolapow z licencjatem z “dziennikarstwa”? bo to ostatnie to jest parodia samego siebie.

2 polubienia

@okonek, ja tego nie będę porównywał z wypocinami innych bo jeszcze ktoś wyciągnie na wierzch moje wypociny, więc wolę nie ryzykować. Choć tych moich nie zamierzam się wstydzić. Wszak to tylko zabawa. :smile:

1 polubienie

Zdanie można jeszcze rozszerzyć, bo przecież wydrze wydrzę może się na wydrę wydrzeć :joy:

3 polubienia

To byłby już wtręt innohomonimowy @ZiraaeL’u .
Ty zdaje się próbujesz mistrza poprawiać a to nie jest łatwe. Czy tym mistrzem nie jest przypadkiem Barańczak?

1 polubienie

Uff al jak sie napocilam…)

2 polubienia