Czy zbieracie juz chrust na zimę?

Ty się tutaj nabijasz a tymczasem właśnie Led Zeppelin słucha Iga Świątek przed kolejnymi meczami!

4 polubienia

WIem, czytałem! :slight_smile:

1 polubienie

On jest poyebany… :woman_facepalming:t3:

Podobno jak się rodził, matkę nie trzeba było nacinać, bo zrobił to nochalem …

Wysokiej klasy obrzydliwy typ.

3 polubienia

Przeciez to fejk XD

Fejk o tyle, ze programu CHRUST+ nie będzie. :wink:
Ale sąsiek i szopę szykuj

2 polubienia

Niż 6 cm :stuck_out_tongue_winking_eye:, no i zależnie od miejscowości nadleśnictwo samo określa cenę m2 chrustu, średnio wychodzi od 50 - 120 zł zależnie jaki gatunek drzewa i stanu lasu. Kolejny absurd - jakby nie patrzeć to nadleśnictwa powinny zbieraczom Extra zapłacić za wyczyszczenie terenów pod nowe zalesienia + legal umowa na zlecenie pracy. Średniowieczny chłop pańszczyźniany miał w lesie pańskim więcej przywilejów - drzewo pod budowę domu było bezpłatne, zbierać leśny miód itd. Lasy Państwowe - państwo w państwie ma się super, cieszą ich tornada, nawałnice itd, gdy kraj ogłasza klęski np kornika czy wyłomy itd. Swoi mogą wtedy legalnie kraść drzewo każdej jakości i ilości

Ważne że nowy + poszedł w świat i ludzi zaciekawił, nikt się nie połapie że to tylko projekt - być może przejdzie lub nie. Lasy łatwego zarobku nie odpuszcza. Podobnie było z pomocą Ukraińcom w Polsce - noclegi, praca itd. pomoc finansową otrzymało kilku celebrytów, reszta czeka i wyręcza rządzących, spełniając marzenia wybrednych uciekinierów

Bo ja wiem czy ci uciekinierzy wybredni?
Ja w ich skorze bym byc nie chciala. A akurat z opowiesci rodzinnych z pierwszej reki zreszta, wiem co to jest jak uciekasz cieszac sie, ze z zyciem uchodzisz i dzieci ci nie zabili. Bez względu na okupanta.
Natomiast co do organizacji pomocy dla tych, ktorzy pomocy udzielają? To stan typowy dla wszystkich dzialan administracji panstwowej czyli mniej niz zero.

1 polubienie

A ten chrust po co, żeby gniazda sobie wyścielać?

4 polubienia

Ja sobie radzę.

6 polubień

Jeszcze ruszty do gotowania na ogniskach będą potrzebne

image image

5 polubień

4 polubienia

Nie ma już… wszystko wyzbierali…

6 polubień

Wpadłam właśnie na pomysł na rozkręcenie unikatowego biznesu. Rusztów “nakuchenkowych” chyba jeszcze nikt nie produkuje. :thinking:

gotowanie

4 polubienia

:joy: :joy:

7 polubień

Chrust można także usmażyć.

image

5 polubień

Chrust mozna usmazyc na chruście.

3 polubienia

No ja jestem nieustannie w szoku jak widzę co tu się dzieje… ogrzewanie domu moich rodzicow kosztowało ich w przeszłości 800 zł miesięcznie. W tym roku jeśli nie uda im się załatwić eko groszku bezpośrednio ze Śląska(co graniczy z cudem…) będą musieli płacić 3000zł miesięcznie :exploding_head::exploding_head::exploding_head: Albo będą musieli zmienić piec na gazowy(mieli juz kilka i nie byli zbytnio zadowoleni), albo jakąś kozę postawić w salonie i palić tym chrustem z lasu :roll_eyes:

2 polubienia