Czy zbieracie juz chrust na zimę?

Ciekawe czy ktoś wie tak na sto% dokładnie jakich utworów…

1 polubienie

To juz chyba jednak nie ważne.Jak ktoś slucha Led Zeppelin,ma w tych podlych muzycznie czasach,mój wielki szacunek.

4 polubienia

Rusztów na kuchenkę to chyba nie ?, Ale jest podobny ruszt na hm świeczki w pakiecie do przetrwania / żelazne racje dla żołnierzy na poligonach czy misjach. Pakiet ma około 15 kg - konserwy, suchary, kilka cukierków, czekolada, mięso zapeklowane pakowane próżniowo, kawa zbożowa, cherbata, kubki, talerzyki - do złożenia z prostej kartki kartonu, sztućce jednorazowe, tabletki czyszczące wodę, prosty ruszt + :stuck_out_tongue_winking_eye:zapałki jednorazowe. Pakiet dla kadry jest XXL

1 polubienie

:star_struck::star_struck::star_struck::stuck_out_tongue_winking_eye::yum: mała ta porcja ale bym zjadł

1 polubienie

W cywilizowanych krajach celowo zostawia się całe konary drzew o gałęziach nie wspomnę, by tam mogła się rozwijać odpowiednia biocenoza a potłuczony pisem rząd polski zachęca ludzi do zbierania w lesie gałęzi …

Jesteśmy minimum 100 lat do tyłu w temacie ochrony przyrody i świadomości ekologicznej …
Parę lat rządów bandziorów i złodziei a z satelity widać, że nasze lasy to już nie lasy a poletka lasów …
Pocięte w pi .sdu.

6 polubień

Problem z eko groszkiem jest wszędzie, firm które go produkują narosło jak grzybów. Z szybkiej produkcji schodzi byle co jako groszek - sprasowane śmieci / ziemia, kora itd /+ około 50% mokrych trocin co zapycha instalacje pieca i podajnika. U mnie w regionie ostatnio był po 1800 zł / tona + swój własny transport teraz był za 2300 zł , limitowany do 2 ton na zakup. Producent który jest na rynku od kilkunastu lat sprzedaje tylko na tiry, inaczej nic z interesu bo są zapisy w kolejkach / giełda telefoniczna przez 2 godziny - komu się uda to złoży zamówienie, a dzwonią z całej Polski, szczęśliwcy dzwonią rodzinami po około 14 dni i któremuś się udaje. Poza tym nie każdy piec łyka groszek. Gościu ma 3 tony groszku bo niewymiarowy, i dosypuje ręcznie z wora. Dobry groszek to wilgotność max 10 %, bez kory - kora tylko do dużych pieców przemysłowych - magazyny, suszarnie, o średnicy 6-8 mam i długości do 30 mm, bez pyłu i luźnych trocin - takie są normy do domowych pieców

1 polubienie

W pomorskim to tylko zostały obrzeża lasu dookoła z drzewami - środki wycięte do korzenia

2 polubienia

Niektóre lasy wymagaja wyczyszczenia. Te srodziemnomorskie imitacje na pewno. Wiekszosc olbrzymich pożarów spowodowana jest nadmiarem suszu.
Reszta głupotą przodków sadzacych eukaliptusy w miejsce lokalnych drzew, bo szybko rosną i swietny surowiec dla przemyslu papierniczego, jednego z wiekszych trucicieli zreszta
A eukaliptus w upaly to jak krzak gorejacy- sama byłam swiadkiem samozapłonu drzewka.
Na szczęście w Polsce nie rosną.
A obawiam sie, ze dla rzadzacych ekologia to puste slowo. Choć niestety postaci takie jak Spurek i jej podobni ekstremisci raczej odstraszają niz pomagają w powszechnym zrozumieniu tematu.
A Greenpeace buźki na kłódkę w kwestii zniszczen przyrody spowodowanych wojną. Putin dalej im placi?

2 polubienia

Nie wiem czy to co nazbieraliśmy zostanie “na zimę” ,
albowiem jest możliwość ,że ktoś nam ten chrust po prostu zaiwani…AMEN…

4 polubienia

Dokładnie tak to wygląda. I aby go zabrać najpierw trzeba go pociać sztaplować, znakować .

1 polubienie

I nie zdziwię się, jak jeszcze zapłacić…

3 polubienia

Perfect - giganci rocka a do tego prorocy (40 lat temu tak śpiewali - od 1:10 do 1:50 :slight_smile: )

8 polubień

1m2 to około 80 zł, taka będzie wycena z nadleśnictw, może być inna jak uzna leśniczy !, też chce rzyć

2 polubienia

Jeśli to w lesie to są fotopulapki. W pomorskim złodzieje i śmieciarze mają chorror. Gdyby nie Rodo to zdjęcia z kamer były by w gazetach i TV regionalnej

U mnie montują dostawki w piecu - grzałka elektryczna na taryfy z siły i dodatkowy zbiornik + termoregulacja samoczynna. Hydraulicznie proste do przerobienia. Wyliczyli w praktyce że jest taniej niż groszek i węgiel przepalony w miesiącu

1 polubienie

A zdziwiłabyś się :slight_smile: U nas zdarzało się, że nie było prądu przez cały dzień, a kawkę chciałoby się wypić. Czajnik elektryczny, kuchenka też, jak zaparzyć kawę? Otóż na kuchenkę położyć ruszt z mikrofalówki, na tym ustawić garnuszek z wodą, koniecznie z przykrywką, pod ruszt podłożyć świeczkę tea-light (jak się zmieszczą to 3 szt) i … czekać ok 1/2 h na wrzątek.
Teraz mamy już butlę gazową, turystyczną. Jeszcze nie przeliczyłam co tańsze: świeczki, czy ta butla :slight_smile:
P.s. “Chrust można także usmażyć.” - i znowu mnie kusisz :upside_down_face:

5 polubień

Już te kilkanaście groszy nie zbawią, a butla o wiele wygodniejsza. No i wrzątek na 2 kawki jest szybciej. Kiedyś miałam taki fajny płaski czajnik na butlę turystyczną (na działce używałam). Już nie mam, bo sprzedałam działkę z całą zawartością.

3 polubienia

ale mniej romantyczna :slight_smile:

3 polubienia

Przyczep do niej kwiatek, to i butla będzie romantyczna :sweat_smile:

4 polubienia

Jestem w posiadaniu malutkiej kuchenki gazowej, na której w pracy gotowałem wodę na kawę. Wiele lat temu dałem za nią 15 euro, dostępna na stacjach benzynowych w Niemczech. Z kompletem naboi - szt. 5. Czas gotowania, to 3 min, jeden nabój starcza na ponad 10 kaw.

3 polubienia