Czy żołnierze broniący granicy wschodniej powinni strzelać do migrantów?

Wczoraj wyszła sprawa sprzed kilkunastu tygodni. Żandarmeria wojskowa aresztowała 3 żołnierzy za strzelenie w stronę dziczy napierającej na granicę białoruską. Strzały były oddane w powietrze.
No i oczywiście wrze. Bo nie wiadomo czy mogą strzelać i kiedy. Szef MON, Tusk i Duda mieli z początku nie widzieć o sprawie. Jakim cudem?

2 polubienia

Był Błaszczak teraz następny dureń i jak widać żaden z nich nie powinien rządzić wojskiem.Ten co teraz jest nie ma pojęcia o swej robocie + do tego dochodzą rozgrywki polityczne i podchwycenie tematu przez dziennikarzy.
-Moje prywatne zdanie:
Granica to rzecz “święta”.Strzelać w powietrze,później w ziemię … a że żołnierzy rzucono pod garanicę aby wykonywali to co służba graniczna bez przeszkolenia to wielkie nieporozumienie.

3 polubienia

Jeśli sytuacja tego wymaga, to absolutnie tak.

2 polubienia

Serce rośnie gdy czytam te komentarze.

1 polubienie

No przecież oni zawsze wiedzą o czym nie wiedzieć. Nie wiedziałeś?

Ukryta opcjo niemiecka?
Chcesz, zeby wojsko mowilo prawde? cytujac klasyka naszego @birbant sobie przygody Szwejka poczytaj

I historię imperiow , gdzie poki jedzenia zakazów czyli nie, ale , bo wojna to bylo.
Fakt. To co sie dzieje?

A dzisiaj,zaraz po śniadaniu,pewnie w celu :face_vomiting:,poinformowano mnie że strzelający W POWIETRZE żolnierze,mają być karani…
No takiej COORVICY to nie odczuwałem nawet za wszawego panoszenia sie pisdzielców!!! :rage:
Tym razem na serio,poszukam w necie ściepy na pomoc tym żołnierzom!

Tak wygląda współczesna forma zdrady narodowej.Ludzie którzy celowo lub bezmyślnie osłabiają państwo,nie są lepsi od Skrzyneckiego z końca Listopadowego Powstania.

3 polubienia

Ja tego nie rozumiem :face_with_raised_eyebrow: Mieli się dać zadźgać? Może by nie było tej śmierci tego młodego żołnierza, gdyby nie takie majstrowanie polityków i wkładanie łap z obowiązki żołnierzy.

2 polubienia

Dokładnie.
A teraz pieknoduchy milczą…
Nie wszystko do mnie tu dociera ale panią Holland która przez całe życie ceniłem wyjątkowo,chwycilbym za szmaty,mając jednocześnie nadzieję że na tym się skończy :angry:

2 polubienia

Kolego, te dzieciaki zle wyszkolone.
Pierwsze to znalezli sie nie tam, nie z tym i w ogole… pomoc im trzeba.
Ale to jak pisalam - inne glowy powinny poleciec. Wojsko ma swoje prawa.
Wrzód pękł.
Nie zapominaj, ze Tusk to nie aniol zbawiciel. Leń i oportunista.
Posprzatanie, a przynajmniej zatrzymanie mafii latwo nie idzie. A ten otacza się “zaufanymi”? Styropian góra? Znowu?
UE z założenia jest za wyrownaniem poziomu zycia. A jak jest w praktyce?

1 polubienie

Pani Holland powinna trochę przewidzieć skutki swojej twórczości tego rodzaju.

2 polubienia

Niezupelnie Holland. Ludzi, ktorzy by chcieli podzielic sie kawalkiem cudzego chleba jest duzo.

1 polubienie

Tak, ale do bandyterki atakującej nasze służby, niszczących ogrodzenie, próbujących się wedrzeć. Oczywiście najpierw ostrzegawcze, a potem “mógł zabić, a trafił tylko w kolano”. Do normalnych czasów nam jednak jeszcze daleko, dopóki rządzą partacze. W krajach sąsiednich trwa brutalna wojna, a tu lekarz odpowiada za MON. Litości!Katastrofa! Czyja to wina wiecie doskonale.

6 polubień

Juz myślałam, że zaginiony w akcji jesteś?
Dam kolorek. Bo pytanie nie moje, forumowe prawo autorskie? :wink:

2 polubienia

A zadzierac z diabłem? :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

Zaginiony w sieci - tak :wink: Dużo pracy + wykańczanie swojego pierwszego własnego mieszkania i praktycznie brak czasu :crazy_face: Jeszcze z rok muszę się przemęczyć :grin: A co do wyróżnienia wpisu, jak zobaczyłem powiadomienie z edycją, to już myślałem, że usunięty :sweat_smile:

2 polubienia

Linux i pochodne maja swoje kaprysy. To w kwestii przekazu danych. Co do wyściełania sobie gniazda czyli mieszkanie? Skonczysz jedno usprawnienie a drugie juz bedzie krzyczalo o remont.

1 polubienie

Oczywiście, że tak jeśli to atak na życie i zdrowie. Inaczej po co im ta broń?
Ważne by nie strzelali do dzieci, stojących za agresywnymi facetami kobiet, ale do napastników gotowych ich zabić jak najbardziej powinni. Najpierw w formie ostrzeżenia.

1 polubienie

To, że mają być karani - to jedno.
To że dwoje z nich wyprowadzono w kajdankach na oczach kolegów - to drugie.
To że trzeciego skuli w domu na oczach żony i dziecka - to trzecie.
To że nie otrzymali obrońcy z urzędu, tylko koledzy robili zrzutkę na prawnika - to czwarte.
To, że sprawę ukrywali ponad 2 miesiące - to piąte.
To, że zaraz po ich aresztowaniu tworzyli komisję śledczą, aby sprawdzić kto i kiedy jeszcze “naraził życie i zdrowie” tych “ludzi szukających swojego miejsca na ziemi” - to szóste.
A od czego to się zaczęło? Celebrytka Szatan wyzywająca straż graniczną od morderców - wyrokiem sądowym uniewinniona, czyli każdemu wolno kopać. Mało to polityków lansowało się pod granicą z kocami i pizzą dla nachodźców? Aż straż musiała ich gonić?

4 polubienia

I tu należy Ci sie kolor czy jakoś tak…
Dla mnie odpowiedz najlepsza,co polecam uwadze pani moderator!

2 polubienia