Czym jest szczęście?

Czym dla Ciebie jest szczęście? :upside_down_face:

2 polubienia

Stanem ducha.
Albo stanem pelnej satysfakcji.Z powodu milosci,spelnienia marzen,zaspokajania potrzeb duchowych czy umyslowych,realizacji planow…
Przyczyn szczescia jest mnostwo.Jedna z chyba najwazniejszych jest unikniecie samotnosci.

3 polubienia

Nastawieniem do świata.

2 polubienia

Szczęście to stan w którym odczuwam wewnętrzny spokój i harmonię. Stan w którym nie dostrzegam na horyzoncie problemów.

Amen.

4 polubienia

Dla mnie to stan, w którym “nic nie uwiera”. Człowiek po prostu sobie jest…

3 polubienia

Dla mnie jest harmonią

2 polubienia

Dla mnie to kwestia neurologiczna lub ewentualnie hormonalna. W każdym razie człowiek może mieć w każdej chwili dowolny nastrój, gdyby się dało pogrzebać mu w głowie.

2 polubienia

Szczęścia nie da się zdefiniować bez definicji nieszczęścia.
Szczęście na przykład to praca dla rozwoju ojczyzny pod sprawnym zarządem Prawa i Sprawiedliwości, to posiadanie Jarosława Kaczyńskiego jako niepodzielnego i nieomylnego władcy Narodu, to prawo do podziwiania Jego geniuszu
A nieszczęście? To mieć takie szczęście :wink:

3 polubienia

Kiedy nie chodzisz, a “fruwasz”, kiedy nie mówisz, a “śpiewasz”, kiedy całujesz np. uśmiechem, a łzy radość wyciska !
A przyczyny są różne takich stanów.
Oszsz… chyba pojechałam za bardzo :stuck_out_tongue: :smiley:

5 polubień

Czasami szczęściem są króciutkie ulotne chwile, które nasza pamięć pracowicie skleja w dłuższe i układa, by były w momentach, gdy ich potrzebujemy.

2 polubienia

Każde szczęście chodzi w parze z nie szczęściem, szczęście to jedyna rzecz która się mnoży, jeśli się ją dzieli z innym, aby znać szczęście to trzeba poznać cierpienie, szczęśliwych ludzi odwzajemnia uśmiech - dlatego się unika ponuraków, szczęście nie jest czymś co przychodzi gotowe czy jest do kupienia ! - ono pochodzi z twoich własnych działań, szczęście leży w oczach patrzącego na swe życie a nie w życiu, tylko w tym jak się je postrzega i docenia, co mi po szczęściu z czterolistnej koniczyny która zwiędnie, czy koń zachowa swe podkowy a porcelanowy słoń opuści trąbę a gwiazdy nie muszą już spadać to moje szczęście jest być sobą i iść swoją drogą nieraz pod prąd że się na szczęście zapracowało uporem i trudem znając jego wartość

3 polubienia

Szczęście to także możliwość dzielenia się swą wiedzą z innymi, lub owocami swej pracy, to także mieć prawdziwych przyjaciół którzy pomogą bez interesownie zmienić los mniej szczęśliwych, niektórym wystarcza uśmiech, innym prosta rozmowa czy potrzymanie za rękę i powspominanie

6 polubień