Czym się interesowaliście w dziedzinie historii przez ten rok jak mnie nie było?

Archiwa w Watykanie pilnowane są, jak skarbce bankowe albo i lepiej.

2 polubienia

Mi to mowisz?
Raczej to co z nich zostalo, bo tez mieli swoje kryzysy.

1 polubienie

Chciałbym popatrzeć na to, co zostało. Pewnych zniszczeń nie udało się uniknąć, ale my nic na ten temat nie wiemy.

1 polubienie

Ale jak kazde kaplanstwo - zdawali i zdaja sobie sprawę z dostepu do informacji i sposobu jej sprzedawania
Co jest widoczne na Ukrainie.

1 polubienie

Archiwa to nie tylko papier cz jakas wolowa skóra w postaci pergaminu.
Zacieklosc z jaka inkwizytorzy niszczyli kultury prekolumbijskie? Fakt, ze tam niejedn kat wykonawca by się przekręcił. Konkurencja nie spała

2 polubienia

Myślisz, że coś na temat wierzeń prekolumbijskich może być w watykańskich archiwach ?

PS. Szkoda, że alianci tego nie ukradli i jakoś nie zrzucili na Hitlera i że niby przypadkiem to później odkryli XD

Przynajmniej wiedza byłaby powszechna, a tak to ch*j wie co oni tam przed wiernymi i niewiernymi ukrywają … :question:

Po kolei
W Watykanie pewnie duzo bys znalazl

Łączenie Hitlera z Ameryka? Jego ulubionym zwierzątkiem byl Myszek Miki :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 polubienie

Ciekawa przemowa

A co by was domniemanie najbardziej interesowało w watykańskich archiwach @birbant @okonek

Wszystko co tam jest.

1 polubienie

Myślałem, że jakieś kwestie szególniej :wink:

Co sądzisz o materiale na temat towarzysza Lenina - do jutra :wink:

Cos czego normalym trybem znaleźć sie nie da
@birbant dowodu ze karmia nas legendami zamiast rzetelna wiedza?

1 polubienie

A masz jakąś wiedzę na temat budowy Watykanu (Poza podstawową) ? A przede wszystkim ich archiwów ?

chcesz wykladu od zalozenia Rzymu? albo i wczesniej?

1 polubienie

Nie! O aktualnym stanie i jak duże są archiwa i czy w ogóle wiemy gdzie dokładnie leżą ?

tego to chyba nawet papież nie wie
masz wymagania :joy: :joy: :innocent: :innocent: :innocent:

1 polubienie

No co! Jak mam się tam włamać skoro nawet nie wiem gdzie to dokładnie XD

w podziemiach
zacznij od Braga w Portugalii

2 polubienia

A co to za miejsce i co tam się znajduje ?