Czytaliście Biblie? quiz

ciekawe ile skojarzycie :wink:

chyba czytałam ze zrozumienie treści . 16/16, choć zawsze mam problem z zapamiętaniem imienia kudłatego.

4 polubienia

11/16 niektore calkowicie nieznane mi

4 polubienia

10/16. Wyrosłem z bajek dawno.

3 polubienia

Komplet w kilka sekund.

3 polubienia

niczego innego bym nie oczekiwala :wink:

1 polubienie

Ajajajajaj…Wrrrr…
15/16 a zwiodła mnie kobieta cnotliwa.Pyt.15 drogą eliminacji.Reszta prosta ale quiz bardzo fajny!I ciekawy!

5 polubień

Tu nie tyle o Biblię chodzi, tylko o popularne powiedzenia.

6 polubień

16/16
Skąd to znam? :thinking:

4 polubienia

Banalne, komplecik! :slight_smile:

6 polubień

Biblii nie czytalam. Wszystkie odpowiedzi poprawne.

5 polubień

Collins, nawet nie biblijnie jest taka fraszka (chyba Sztaudyngera)
Dwaj starcy ujrzeli Zuzannę w kąpieli
Chcieli ją postraszyć, ale czym - nie mieli.
:wink:

6 polubień

Ja skojarzylam bo mama ,paradoksalnie,mowila mi zawsze ze jestem kochliwa Zuzanna :grin:

4 polubienia

Wiesz? Zwykle ludzie zachwycają się Lecem, ale mi Sztaudynger jest bliższy. Jakoś go wolę.

2 polubienia

Ja juz setki razy mowiłem ze “przekrojowe” klimaty,dawno temu ze mnie wywietrzały…Byl nawet taki czas gdy chcialem cos napisac pani Stefanii Grodzieńskiej :face_with_raised_eyebrow:
Teraz jakby do mnie dociera przez mgłę ale…Jestem zbyt impulsywny jak na teleturnieje.Co raz sobie wykazałem aż nadto dobitnie… :innocent:

2 polubienia

Dwie błędne odpowiedzi, ale z tą czupryną mi nie pasuje, przecież Samson miał długie włosy, więc nie rozumiem dlaczego odpowiedź jest inna.

3 polubienia

Bo u Absaloma włosy były przyczyną jego śmierci. Zaplątały się w gałęzie drzewa i wtedy został przebity przez dowódcę wojsk swojego ojca, przeciw któremu się zbuntował.

4 polubienia

jednemu i drugiemu wlosy przyniosly zgube.
z tym, ze wlasciwa odpowiedz dotyczy tego, ktory sie nimi pysznil.

3 polubienia

Dziś już muszę spadać, ale chętnie Tobie to wytłumaczę niedługo.

Oo, jak widzę, @joko krótko i na temat, I bardzo dobrze, bo ja by się rozpisał i zanudzał. :grinning:

3 polubienia

Biblię przeczytałem w szpitalu, a w quizie 13 / 16

4 polubienia

I wyzdrowiałeś? No cud, normalnie!

3 polubienia