Czyż nie dobija się koni?

Czy lepiej jak za czasów PO sprzedać jednego konia w Janowie za 1.4 miliona euro, czy lepiej sprzedać 14 koni za taką samą kwotę, czyli przecięcie po 100 tysi za sztukę?

Lepiej sprzedać 14. Po pierwsze konie potrzebują jeść, opieki weterynaryjnej, stajni itp. Do tego ludzi do opieki. Pozbywajac się 14 koni zamiast jednego za te same pieniądze stadnina w kok zaoszczędzi dodatkowe 100 tysięcy!

Czego nie rozumiecie lewaki? Przecież kolejny już zarząd wprowadzony przez PIS to sami fachowcy od koni i ekonomii. Jest sukces. Dobra zmiana!

3 polubienia

Nie obchodzą mnie konie, te zwierzęta powinny żyć w dziczy

1 polubienie

wlasnie o tym przeczytalam i zlapalam sie za glowe - tanio sprzedawac to mozna pietruszke a nie konie z ekskluzywnej hodowli.
a juz zachowanie a wlasciwie komentarz ministra po aukcji wskazywalby, ze on nawet na wiejskim konskim targu w zyciu nie byl
cytuje:
“Było 50 kupujących, którzy wpłacili wadium, czyli nie zawiedli kupcy. To coś niesamowitego. Licytacja, czasami bardzo ekscytująca, pokazywała, że przyjechali, mieli upatrzone konie, chcieli je kupić - dodał. Kilka koni nie zostało sprzedanych, ponieważ oferowane za nie ceny nie odpowiadały ich wartości” - dodał minister Ardanowski.
jak sie araba sprzedaje na ilosc a nie cene i jakosc - to za kilka lat kazdy poczatkujacy milioner bedzie mial wlasna hodowle, zatrudni kogos kto sie zna na liniach genetycznych i bedzie po stadninie.

2 polubienia

A kiedy handel ludźmi?

a to juz tego nie ma?
nie bede mowila o pracownikach - ale popatrz co sie dzieje w sporcie, ze szczegolnym (przynajmniej w Europie) wskazaniem na pilke nozna.

2 polubienia

Koń by się uśmiał.

2 polubienia

Ale piłkarz może się zgodzić lub nie, nie ma w tym niewolnictwa. Ja czekam, aż w Polsce będą handlowali ludźmi, w czym człowiek jest lepszy od konia?

no to przyklad z innej dziedziny - tym razem o prawdziwy handel ludzmi jakim jest strefa platnego seksu - i to czesto pojawia sie to juz nie w kontekscie kobiet zmuszanych do prostytucji, ale rowniez mezczyzn.
na razie to w wiekszosci krajow europejskich nielegalne, ale biorac pod uwage coraz silniejsze wplywy islamu? kto wie, czy ludzie nie wyladuja na targu razem kozami i kurami?
na razie traktujemy to jakby nas nie dotyczylo, ale kto wi
dla takiego hindusa urodzenie sie corki to bankructwo - bo za maz wydac ja trzeba i jeszcze solidne pieniadze dolozyc rodzinie przyszlego ziecia.

Ale Ty pieprzysz… Mówię o legalnym handlu ludźmi, skoro możecie handlować końmi, to ja chce kupić legalnie kogoś z LGBT, by czyścil mój kibel i buty

a dlaczego nie z PiS? zapewniam Cie mialbys posluszniejszego niewolnika niz takiego z LGBT :wink:

1 polubienie

kule drogie kolego @Kacper_Jagielski, sa prostsze metody eksterminacji, niektore juz przetastowane…
a tak serio - co zrobic z juz chyba milionami “nachodzcow”, przepraszam “naplywowych inzynierow i lekarzy”, ktorzy mieli uzdrowic niemiecka i nie tylko gospodarke?
ja nie pisze o krajach dawniej kolonialnych takich jak GB, Hiszpania, Portugalia, Hiszpania czy z ambicjami kolonialnymi jak Wlochy, bo tam to jeszcze dochodza problemy tozsamosci samych metropolii w stosunku do bylych kolonii.

Przecież jest. PIS sobie kupił sporą grupę popierających za 500+

1 polubienie

Sami wybraliscie PiS, macie upragnioną demokrację, więc do kogo macie pretensje teraz

@Kacper_Jagielski pisz na Berdyczow - ja na PO ani PiS nie glosowalam i glosowac nie bede.

A to jeszcze jakies sie ostaly?