Czyż nie piękna alternatywa dla HMP?

Tu chyba lek trzeba zmienic :wink:

No właśnie @benasek. Oczywistym jest, że często mamy tu okazję mieć do czynienia z określonym typem zaburzeń natury psychicznej, o czym i ja kiedyś w wiadomym przypadku już wspominałem. Dobrze jest, że niektórzy zdają sobie z tego sprawę, tylko skoro tak jest, dlaczego jest tu tyle emocjonalnych reakcji? Czy nie zdrowiej dla obu stron byłoby to puścić przez palce, zamiast tak sobie nerwy szargać?

4 polubienia

O ten filmik chodzilo?

2 polubienia

Wiadomonacyjni to ciemnota niewyobrażalna.

Tu można by rozpocząć wielką dyskusję na temat czym jest zło i kiedy na nie reagować a kiedy sobie odpuścić. Czasem złem jest brak reakcji. Każdy ma własne granice tolerancji i dobrego wychowania. Ta strona należy poniekąd do nas Wszystkich i taka będzie jak sobie na to pozwolimy.
Jeśli mnie tu na niej nie będzie, nie będzie mnie obchodziło, co się tu dzieje i kto czym ją za przeproszeniem zas.ra. Jednak dopóki tu czasem wchodzę, na zło będę reagował. Przykładów na to można podać tysiące. Jeśli na przykład ktoś porównuje ludzi, chcących pomóc społeczeństwu w walce z pandemią do Hitlerowców (np szczepieniami a do takich i ja się zaliczam), to z pewnością prędzej czy później zareaguję, choćby z szacunku do ludzi poległych kilkadziesiąt lat temu w walce z okupantem. Myślę, że tu nie ma jakichkolwiek wątpliwości. Każdy człowiek ma prawo być chory, także na głowę, ale nie znaczy to, że przez to jest lepszy i mu się należą jakieś szczególne względy.

4 polubienia

Tak, to o ten filmik chodziło. Dzięki za wstawienie. Myślę, że taka dawka wiedzy z pewnością nikomu nie zaszkodzi a przy okazji odpowie na wiele pytań, jakie mogły się przez lata funkcjonowania portalów Pytamy nasunąć.

2 polubienia

Mnie tu od hitlerowcow wyzywano ze znacznie bardziej błahych powodów.Ot,taka wspolczesna strona tzw.“tolerancji”…
Natomiast moj ideologiczny idol,Edmund Burke,jeszcze w XVIII wieku mawial ze"do triumfu zla potrzeba tylko by dobrzy ludzie nic nie robili".
I tak jest tez i tutaj gdy pozwala sie harcować komus kto w sprzyjajacych okolicznosciach,doprowadzilby do zaglady

3 polubienia

Napisałeś kuźwa i krócej i lepiej ode mnie … No coments!

Trzeba walczyć. Te trzy kolory w moim awatarze to właśnie symbol walki. Albo się coś robi i się faktycznie coś robi albo się tylko pisze lub ględzi … Ja należę do tych pierwszych.

2 polubienia

Ciesze sie ze tak to odbierasz.
Chyba nie po raz pierwszy? :wink:
Ale ciesze sie szczerze bo lubie KONTAKT.Niby ten swiat zmalał ale wciąz jestesmy daleko od siebie…

3 polubienia

Poki co jeszcze go nie ubezwlasnowolnili. Ma szczescie, ze nadaje w tych a nie innych czasach.
Bo skonczylby w najlepszym razie w psychuszce albo jako zasilanie dla roslinek produkujacych slodkie owoce. Co do sposobu odzywiania sie to niech kazdy je to co lubi.
Menu psychopatow bylo tez zroznicowane. Ale nasz kolega jeszcze do tego grona sie nie zalicza.
Choc niestety przyklad prezesa i nie tylko jego, pokazuje, ze ludzie ogarnieci fobiami i urojeniami maja duzy wplyw na ludzka psychike.

2 polubienia