Denerwują irytują mnie ludzie, ktorzy na własne życzenie

W imię jakichs tam zasad i swojej dumy, honoru cierpią w życiu a nawet o krok są od śmierci… Bo są uparci jak ten mały York który ujada a nic więcej zrobić nie może…(A to tak przy okazji “nienawiści” do tych małych pieskuf)

A tak poza tym, to może zostać nawet prezydentem Rosji, nie mam nic przeciwko

Statystycznie i meczennicy za sprawe na swiecie wystepuja.
Chrzescijanstwo w wersji prawoslawnej jakby sprzyjalo samoumartwianiu sie. Taka filozofia…
Stan umyslu?
W przypadku Nawalnego to mam wrazenie, ze jest marionetka wykorzystywana przez tych co najglosniej krzycza, ze gosc umiera.

Czyli denerwowali by cię niektórzy święci oraz ci, co którym sporo zawdzięczasz, nawet o tym nie wiedząc.

2 polubienia

No w sumie… Pewnie tak

1 polubienie

Ale nie no to w sumie zależy chyba od sytuacji…
Taki Nawalny mnie teraz przykładowo zirytował, wiedząc jak wygląda jego sytuacja.

Z tymi swietymi to tez roznie bywalo.
Niektorzy niestety wiecej szkody niz pozytku przyniesli. Ale na pewno legendy dotyczace wielu spowodowaly, ze swiat jest moze nieco lepszy?
Niestety Nawalny wyglada mi bardziej na kozla ofiarnego…

Chodzi mi o to, że niektórzy święci w słusznej sprawie nie dali się złamać. Więcej, jednak, takich twardzieli było po stronie laickiej i z wiarą nie mieli nic wspólnego. Teraz takim kimś jest Nawalny. Mało takich ludzi jest na świecie. Ale często ich przegrana była wygraną innych w przyszłości. Mam na myśli tych, za których składano te ofiary.

1 polubienie

Co do Nawalnego to moje podejscie znasz. Byc moze to zatrucie jakims ruskim psychotropowym swinstwem zamiast go zlamac wyciagnelo upor i chec walki o swoje przekonania? A moze byl taki od poczatku? Charyzmatyczny? Bo to się ma, tego nie nauczysz.
Historia osądzi , my na to mamy zbyt malo danych.

1 polubienie

To juz kolejny Rosjanin ktorego Kreml nie lubi a ktory kończy niemal identycznie.Wybrał chyba niezbyt szczesliwie przyklad dla swej tezy bo jesli o czyms nie wiemy nic lub wiemy bardzo malo to wlasnie o tym co dotyczy Rosji,wciąż bardzo sowieckiej.

1 polubienie

Tak gra Rosja. Wywiezie cię na zadupie i zaczeka aż odejdziesz śmiercią naturalną. Tylko trochę temu pomogą.

2 polubienia

Problem w tym, ze Nawalny mogl wybrac emigracje, a tego nie zrobil. A wczesniej mial sporo szczescia, ze go odratowali.

Ci, ktorzy zostali potraktowani rycyna, talem czy polonem tej szansy nie mieli.
W co gra Putin?
90% homo sovieticus z blisko stuletniego chowu wsobnego Putina poprze, a pozostale 10% schowa glowe w piasek.
A komuna i ten sposob myslenia stadnego jest trudny do wytepienia.

Jak wczoraj ogladalam w necie ppzegnalne przemowienie Raula Castro to wbilo mnie w fotelik.
Dla tego czlowieka czas stanal w miejscu.
Komunizm albo smierc?
Biorac pod uwage jego wiek? :wink:

2 polubienia

Tylko ze on sam do tej Rosji wrócił. Na co liczył

Glupi nie jest, a system zna lepiej niz ktokolwiek z nas, bo sie tam wychowal.
Sa ludzie z charyzma i poczuciem misji.
Jakby jego nie bylo to pewnie pojawilby sie ktos inny. Moze mniej zdeterninowany?
Rosje tak samo jak inne kraje kryzys zwiazany z covidem dotknal. Moze nawet bardziej, bo scentralizowanych systemach zarzadzania panstwa (dyktatury, w tym postkomunistyczne) ten problem to rowniez biernosc spoleczenstwa i grozba rewolucji jak glodne.
Wiec urzadza sie igrzyska.
I wprowaza terror panstwowy. A tym Ruskie wprawe maja. Jeszcze za caratu przetestestowane

A mnie odwrotnie, denerwują ludzie, którzy honoru nie mają. Powiedzieć “denerwują” , to nawet za mało.

1 polubienie

Wyrazilem sie niezbyt ściśle.Mialem na mysli autora pytania,mowiąc o niezbyt szczesliwym przykladzie…
Socjalizm czy parakomunizm dzisiaj opiera sie na nacjonalizmie.Prawdopodobnie nie do końca uswiadomionym ale…Spójrzmy na PIS i Rosje.Przeciez ich nic prawie nie dzieli prócz spojrzenia na historie!Moze jeszcze i to ze sowieci na wszystkich patrzą z nieukrywaną pogardą,co w wydaniu pisowskim [polska specjalność?] przeklada sie raczej na elektorat niz na sfery rządzące,pominąwszy oczywiscie harcowników a’la towarzyszka Piotrowicz czy jak jej tam…
Dlatego tez,jest tak jak piszesz.To są tlumy dawnych PZPR-owców,podobnie jak w Rosji gdzie głównie dawni twardoglowi znalezli w Putinie swego ojca opatrznosciowego"ktory pogonil najgorsze zło czyli to co skupial w sobie i wokól siebie Jelcyn".
Az strach pomyslec co by sie teraz tam dzialo gdyby Jabłoko,G.Jawlińskiego,zaczeło piąć sie w sondażach :innocent:

2 polubienia