Dickens-opowieść biograficzna

Autorem był Stefan Majchrowski.Pisarz którego życiorys to osobna"powieść".Żołnierz września,jeniec oflagu w Murnau,tłumacz literatury angielskiej [Chesterton,G.B.Shaw].Po wojnie od 47 roku aż do czasu postalinowskiego pozbawiony mozliwóści pracy,inwigilowany nieustannie przez ub
Opowieść o Dickensie jest faktycznie czymś więcej niz biografią jakich wiele.Życie Dickensa,poza mrocznym dzieciństwem,bylo dostatnie i ustabilizowane.On sam jednak,wiecznie niespokojny duch,pisarz i wydawca oraz aktor,sprawil swym życiem ze ksiązke czyta sie jak…którąś z jego powieści.
Oczywiscie wielka w tym zasluga autora,znajacego realia angielskie jak malo kto.
W wydaniu z 1977 roku mamy obfity zbiór postaci,kilkadziesiat fotografii oraz portretów pisarzowi współczesnych oraz kilka rysunków min.George’a Cruickshanka czy Phiza czy Roberta Seymoura.
Chwilami wręcz porywająca pozycja.Godna polecenia nie tylko milośnikom faktów i życiorysów.

1 polubienie

Czytałem, ale bardzo dawno.

A tak przy okazji, to mam postanowione odświeżyć sobie Dickensa.

2 polubienia

Mnie pozostal tylko"Our Mutual Friend" oraz chyba zupelnie nie do zdobycia,“Marcin Chuzzlewit”
Nasz wspolny przyjaciel,umknął mi przez te wszystkie lata ale juz jest w locie [zamówiony].

1 polubienie

I właśnie dotarła do mnie wieczorem informacja ze"Nasz wspólny przyjaciel" już na mnie czeka.Wydanie szyte z końca lat 50-tych.Jednotomowe!
Okazja aż trudna do uwierzenia bo dałem za to 35 zł. :innocent:

1 polubienie