Dlaczego Bolesław Prus nie zdecydował się na kontynuacje powieści Lalka?

Baby to są jakieś inne… :rofl: :rofl:

3 polubienia

Chciałbyś żeby były takie same??? No to: FEMINSTKI WOJUJĄCE :joy: :joy: :joy:

“Lalka” to najbardziej europejska polska powieść, prawdziwe arcydzieło. Doceniłem to już w liceum, gdy nie mogłem oderwać się od lektury i w tydzień pochłonąłem cała książkę. Często do niej wracam, świetny był też serial TV z Kamasem w roli Wokulskiego.
Dlaczego nie było dalszego ciągu? A niby dlaczego miałby być? W ówczesnych czasach nie istniały “sequele” czy “sezony” jak to dzisiaj się ciągnie udane seriale.

4 polubienia

He, he, Jula połknęła w podstawowej. Była prawie załamana… :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nie zostało określone w pełni że Wokulski zginął do tego są jeszcze dwie wersje w samej książce co się z nim mogło stać czyli pojechał w podróż do okola świata bądź pojechał do Paryża do Geista gdzie mieli pracować nad maszyną latającą (ten wątek miał być kontynuowany w kolejnej książce)

2 polubienia

@Szczery_do_BULU Zdecydowanie! Nawet poszłam na to do kina. Mój mąż stwierdził że można się z tym zapoznać tylko w formie audiobooka bo oglądanie dwóch rozmawiających facetów jest kapkę uciążliwe.

2 polubienia

Ja Lalkę pierwszy raz w jeden dzień przeczytałem i to w niecały. :grin: Chłopów w tydzień.

1 polubienie

Tak, wiem o tym. Zostawił sobie furtkę, ale zrezygnował.

ja też!

Nieśmiało wrzucę tu swoje 3 grosiki i dodam, że Sienkiewicz nie dostał Nobla za samo Quo Vadis …

A to Ci heca, no nie?

Pytałem o to w 2017 roku tutaj

3 polubienia

Za caloksztalt dostal
W przeciwienstwie do Reymonta, ktory dostal nagrode za Chlopow.
Milosz tez za caloksztalt, Szymborska za poezje, Tokarczuk za wyobraznie. Rozne sa uzasadnienia

3 polubienia

Moja zona by Cie usciskała :slightly_smiling_face:
Ja przeczytalem po liceum bo w szkole nie miewalem czesto czasu na takie tomy :slightly_smiling_face:
Film,szczegolnie ten z Kamasem takze znakomity choc wersja Haasa miala tez swoje dobre strony.Tylko Wokulski-Dmochowski to cos na co sam bym nie wpadł :innocent: