Dlaczego Brytyjczycy mieliby kochać Polskę, dobrze jej życzyć, wspierać

jej niepodległościowe dążenia, gdy polscy Pułaski i Kościuszko, znacząco przyczynili się do oderwania od mocarstwowej Wielkiej Brytanii amerykańskich prowincji?

1 polubienie

Nikt im nie każe Polaków kochać. Niech się wypchają razem ze swoją angielską flegmą. Tobie zależy na miłości jakiegoś Brytyjczyka? Bo mi nie! :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Raczej to Amerykanom należy za to dziękować. Wlk Brytania nie dałaby rady sama wygrać tej wojny.
A USA nas w 1920 roku nie zdradziło, w polskim lotnictwie walczył cały legion amerykańskich pilotów-ochotników, ściągniętych do Polski dzięki generałowi Rozwadowskiemu i Pershingowi.

3 polubienia

Wg mnie, opinie Brytyjczyków o Polakach są cenne, sensowne.

Nogdy nic nie wiadomo, moze jakis przedstawiciel mglistego Albionu sie w Tobie zakocha? :wink::wink::wink:
Powaznie się obswiam poza tym, ze 90% Anglików predzej skojarzy gore Kosciuszki w Australii niz amerykanskiego generała. A jesli już too z jakąś amerykanska impreza natury patriotycznej, ktore ma w glebokim podoboniu. Bo ma swoje.

1 polubienie

Byłby to jego problem, a nie mój :smiley:

2 polubienia

Kolego @harmonik przypominam, ze kazda proba uzycia tego pytania do odejscia od tematu bedzie tepiona.

Gdyby USA nie uzyskały niepodległości w znacznej mierze dzięki Pułaskiemu i Kościuszce, Wlk Brytania inaczej rozegrałaby sytuację w Europie.

Nie, Joko, ja kocham kobiety.

Juz nie opowiadaj, ze Kosciuszo dal USA niepodleglosc? Jakby go tam Francuzi nie dostarczyli?
Ale fakt postacia byl nietuzinkowa i niewatpliwie bardzo utalentowanym inzynierem. A co do pogladow? Niektorzy nazwaliby je wrecz lewackimi, na pewno na owczesne czasy wrecz rewolucyjne.

2 polubienia

No to tym bardziej na miłości Anglika Ci nie zależy. :wink:

2 polubienia

Kościuszko miał też oryginalne hobby. Był fanem haftowania.

2 polubienia

Anglicy ponoc dlubia na drutach.
A hobby jak hobby - moze trche nietypowe u mezczyzny, ale co to dla uralentowanego inzyniera? I jeszcze haft matematyczny


Bo sa jeszcze inne rodzaje haftu, tylko kto to będzie sprzątał?

2 polubienia

Zbyt zagmatwane pytanie. W Wielki czwartek nie myślę.

1 polubienie

Nowosc :rofl::rofl::rofl:

1 polubienie

Haft matematyczny? Sama robiłaś? Ja bardzo go lubię. Ostatnio robiłam zakładki do książek na biblioteczny konkurs :slight_smile:

2 polubienia

To tylko zdjęcie pogladowe.
Tak tuz przed covidem ostatnio, kartki nibyswiateczne na Wielkanoc, bo tu takowych, podobnie jak imieninowych nie uświadczysz. Bozonarodzeniowe i urodzinowe do wyboru, do koloru.

1 polubienie

Ja teraz zabrałam się za produkcję albumów do zdjęć. Wiem, że miałam Ci wysłać zdjęcie LO (layout), ale … nie mam żadnego zdjęcia, a LO poszły do ludzi. Jak zrobię kolejny, to wyślę.

2 polubienia

Spokojnie. Jesli nic sie nie zmieni bede w Polsce za troche wiecej niz miesiac to sie jeszcze dogadamy

1 polubienie