Dlaczego ciągle uzywa się asfaltu do robienia dróg..

Różnie jest w różnych krajach, ale zasada ogólna bardzo podobna. Grubość betonu i rodzaj asfaltu zależy od podłoża i lokalnych warunków atmosferycznych,

3 polubienia

ale już późno… Muszę wstawać xd
Aha czyli dowiedziałem się tyle, że nie dają betonu bo kierowcy słyszą co jakiś czas dziwne stuki, i robi się je dłużej. No i przyczepność może być mniejsza

1 polubienie

Ja się na tym nie znam. Piszę tylko to, co widziałem.

2 polubienia

W Polsce wszyscy powinni mieć samochody terenowe z wysokim zawieszeniem.

1 polubienie

Nie tulko w Polsce,.
W tutejszych miastach i miasteczkach,krolouje bruk,z nieregularnej kostki bazaltowej.
Jedziesz jak po wetepach.

3 polubienia

No właśnie. Bo są dziury w asfalcie :rofl:

Bo może u nas jak zwykle na materiałach oszczędzają. Może są różne typy asfaltu. Lepszy i gorszy.

Nie wiem. Czytałem że beton to produkt dużo tańszy dużo trwalszy i coraz częściej stosowany na budowę nawierzchni dróg więc piszę.

Trwalszy napewmo,ale czy tanszy, sprawa dyskusyjna.

Ale przynajmniej te miasteczka klimatyczne sa.

1 polubienie

A to jest faktem,waskie uliczki wybrukowane,wewnetrzne podworka,Wielkie bramy.
No i te bary,pizzerie,robia specyficzny klimat.

Dyskryminacja właścicieli Ferrari.

3 polubienia

Hahahaha!!! :grinning:

Nawet Lamborgini ma problemy na tych drogach))
Totez syn kupil Nissana Patrol)

1 polubienie

A to prawda że we Włoszech mafie rządzą wszędzie i jak założysz jakiś biznes typu sklepik pizzeria itp to w następny dzień masz gości po kasę za “ochronę”?

Albo że we Włoszech policja nic nie robi gdy widzi kogoś na skuterze bez kasku… Bo w kasku to może być bandyta… Więc nie karaja za brak kasku

Totalna bzdura.
Owszem rzadza,ale to nie gang,ktory za ochrone zbiera.
Oni prowadza legalne biznesy.
To oni trzymaja politykow za mordy,przed nadmiernym rozpasaniem.

1 polubienie

Gość z Włoch mi to opowiadał. Może w jego regionie tak jest XD

Z ktorero regionu byl?
Jezeli w zasiegu Camorry to byc tak moglo

Przyczyn jest kilka, a najważniejsze to koszty i bardziej czasochłonne i trudniejsze wykonanie (betonowe drogi są droższe od asfaltowych) . Również remonty takich dróg są bardziej kłopotliwe, choć są one znacznie trwalsze od asfaltowych i w betonie nie robią się koleiny w czasie upałów.
Najwięcej dróg robi się z asfaltobetonu, będącego specjalną mieszanką.

5 polubień