Dlaczego kobiety porzucają sukienki i spódniczki?

A Arabii Saudyjskiej. W imnych krajach az tak zle nie bylo. tylko sprobuj to robic zawinięta w kokon jak afgańska lady?

1 polubienie

Jedź do Francji, tam nadal kobiety chodzą w sukienkach.

1 polubienie

bo teraz zimą d… marznie w kiecce

Chociażby w Sztokholmie, w Kopenhadze i innych bardziej „rowerowych" miastach/krajach widziałem, jak na rowerach zasuwają kobiety w spódnicach, a faceci w garniturach.

3 polubienia

To zalezy gdzie i na jakich rowerach. Jezeli jest on traktowany jako srodek lokomocji to i u mnie jezdza panie w sukienkach czy spodnicach, z reguly sa to Holenderki, Szwedki, Dunki, a i panowie zdarza sie pod krawatem. Mlodsi w stylu yuppie to raczej te nowe elektryczne wynalazki
Natomiast rekreacyjne uprawianie sportu rowerowego, szosowego czy gorskiego jest batdzo rozpowszechnione - i tu jednak stroje sportowe w kolorkach najczesciej typu “Z”-scie odblaskowych, ochraniacze, kaski koniecznie. Rowery miejskie to maja taka konstrukcje, ze w zasadzie nawet w tiulowej sodnicy do kostek da sie pojechać, byle troche to upiac.
Ale jednak popularniejsze sa ciagle skuterki.

W Holandii pewnie głównie jeżdżą na Gazelach i Batavusach, oczywiście damkach. Skandynawowie też mają swoje „kultowe" marki. Naturalnie z pełną osłoną łańcucha i częściowo osłoniętym tylnym kołem. Bez tysiąca przełożeń i lansu, ale za to z super wygodnym siodełkiem, kierownicą i geometrią ramy. Moda na takie rowery pojawiła się i u nas, oczywiście w większych miastach.

1 polubienie

Są zwykle mało wygodne i niepraktyczne, łatwiej w nich zmarznąć, trzeba pilnować i trzymać, jak wieje (bo je podwiewa, jak są lekkie).
Kieszenie akurat często mają.
Jedyne zalety, to że są ładne, jak się trzeba spakować, to sukienka zawsze zajmie mniej miejsca niż spodnie+koszulka, no i stanowią bardziej kulturalnie wyglądającą alternatywę na lato dla krótkich szortów.

1 polubienie

Nigdzie nie zauważyłem porzuconych sukienek czy spódniczek. Gdzie one to porzucają? Również kobiet z porzuconymi sukienkami czy spodniami nie spotkałem (czyli takich w samych majtkach - albo i bez). :anguished:

2 polubienia