Dlaczego ludzie w wielu krajach kochają dyktatorów a krytykują rządy demokratyczne?

trudno odpowiedzieć jednoznacznie . Jednak (trzeba przyznać, są to rządy demokratyczne - czyli większości) nie łamią oczekiwań społeczeństwa.
Bardzo łatwo szasta się określeniem “demokracja”. Pytanie brzmi: czy demokracja, ma oznaczać demokrację, czy przyjęte standardy?

2 polubienia

Dopoki bedzie obowiazywal system wyborczy taki jak w PL to jaka to demokracja? To zmodyfikowany system d’Hondta, ktory z zalozenia faworyzuje duze partie, glosowanie na listy partyjne i wysoki prog wyborczy.

3 polubienia

Ludzie w większości nie umieją stanowić o sobie samych Przyzwyczajeni są do bycia pod czyimś wpływem do tego że zawsze mają kogoś nad sobą Przez wieki żyli pod rządami królów czy innych monarchów czy ostatecznie dyktatorów Lubią gdy ktoś nad nimi czuwa,zapewnia im bezpieczeństwo lepsze życie a przynajmniej tak chcą myśleć

3 polubienia

Dyktatorzy gwarantują rządy twardej ręki. Nie boją się rozliczania przeciwników. Są gwarancją rozliczenia i kary. Nie interesują ich żadne naciski z zewnątrz. Wierzą w swoją wartość, swoją siłę i potencjał społeczeństwa. Zapewniają że uczynią ze swojego kraju potęgę a ludzie będą żyć w dostatku. Wystarczy tylko usunąć wrogów. Dyktatorzy są konkretni i zdecydowani, dumni. Ludzie to szanują. Szczególnie ludzie prości. Ktoś za nich musi pomyśleć.
Rządy twardej ręki sprawdzają się tam gdzie w narodzie tkwią kompleksy, gdzie kuleje edukacja, gdzie historia zadała bolesne rany.
Dyktatura zaczyna się od dawania prezentów. Ma to miejsce w Polsce. Oczy są zakrywane hajsem dzięki czemu lud nie widzi (lub nie chce widzieć) zawłaszczania takich sfer jak kultura, sądownictwo, media. Im większe będzie zaufanie do PiS tym większa będzie chęć wyjścia z UE. To zagwarantuje samowole i brak kontroli. Powstanie kolejne po Białorusi państwo totalitarne.

3 polubienia

Dyktatura proletariatu, która powstała w Rosji w nie zgadza się z tym, co napisałeś. Ale tam naród, prawdę mówiąc, nigdy nie poznał innego ustroju. Od najdawniejszych wieków,

3 polubienia

oni z caratu miekko przeszli na dyktature - Lenina podejrzewac o altruizm?

1 polubienie

Z caratu? Przedtem kniaziowie ruscy, żmudzcy i litewscy, Podobnie z Węgrami, Bułgarami, Rumunami i całą bałkańską zgrają,. Niewolnicy z dziada pradziada.
Za to, my, Polacy w odwrotną stronę.

2 polubienia

ja opisalam koncowke.
Rosja byla chyba jednym z ostatnich krajow (nie liczac Wegier i Spiszu, ale tam byla nieco inna specyfika) gdzie zniesiono panszczyzne. (przy okazji na to “podium” zalapalo sie marionetkowe Krolestwo Polskie)
a bardzo mi sie podobalo okreslenie panszczyzny - hurtowe niewolnictwo - handlowano wioskami czy “dymami” a nie pojedynczymi ludzmi…

1 polubienie

Nie ludźmi, a duszami. :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

faktycznie :neutral_face:
jak juz uzuwamy okreslen z tamtych czasow to do konca zdania.

1 polubienie

No włąśnie, przecież Polacy to zawsze była rogata dusza, wszystkim rządom sie sprzeciwialiśmy! Więc skąd nagle takie uwielbienie dla gomułkowskiej w stylu władzy? Czy tylko kasa?

2 polubienia

Nie masz racji.

Nie tylko kasa. Za PiS głosuje 40% z 40%. Czyli, czynnie sprzeciwia się 20% z tych 40%. 60% ma to w dupie.
I będą mieli tak długo, dopóki ich ta dupa nie zapiecze. A jak zapiecze, będzie za późno.
I to jest ta nasza cecha narodowa, Budzić się z łapą w nocniku.

5 polubień

To w takim razie który system według ciebie jest lepszy monarchia,dyktatura,oligarchia?

Korwinizm

Kapitalizm

Ja nie potrzebuje adwokata, przestań się wypowiadać za mnie

Przecież birbant z Ciebie drwi… Taki już tu styl niektórzy mają

A potem będzie, że to ja zaczepialem :wink:

1 polubienie

Wlasnie. Pierwsza rzecz, ktora mi przyszla do glowy to przyzwyczajenie!